Idą, aby pojechać

  Idą, aby pojechać

  Michał Szymajda michal.szymajda@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Byłoby lepiej, gdyby autobusy zatrzymywał się pobliżu ulicy Zygmunta Augusta - mówi Karosław Łozyk.

  - Byłoby lepiej, gdyby autobusy zatrzymywał się pobliżu ulicy Zygmunta Augusta - mówi Karosław Łozyk. ©Michał Szymajda

  Na ulicy Sobieskiego w Słupsku trzeba się nieźle nachodzić, aby dotrzeć do przystanku autobusowego.
  - Byłoby lepiej, gdyby autobusy zatrzymywał się pobliżu ulicy Zygmunta Augusta - mówi Karosław Łozyk.

  - Byłoby lepiej, gdyby autobusy zatrzymywał się pobliżu ulicy Zygmunta Augusta - mówi Karosław Łozyk. ©Michał Szymajda

  Nasz komentarz

  Nasz komentarz


  Przystanki są dla pasażerów

  Krzysztof Nałęcz
  krzysztof.nalecz@gp24.pl

  Ile potrzebuje ZDM podpisów jeśli nie 40, aby uwierzyć, że robi coś bezsensownego? Może 400? Przypominamy panu Brandtowi, że przystanki należy ustawiać dla wygody klientów MZK, a nie, jak się panu Brandtowi wydaje, że jest dobrze.  A w okolicy mieszka sporo emerytów, osób schorowanych i dzieci spieszących się do szkół.

  - Lokalizacja przystanków na wyremontowanej ulicy Sobieskiego nie odpowiada naszym potrzebom - twierdzą lokatorzy bloków przy ul. Piotra Skargi i Zygmunta Augusta. Aby korzystać z autobusów linii 2, 5 i 8 przejeżdżających niemal pod ich oknami w kierunku osiedla Niepodległości, muszą iść aż do ul. Szczecińskiej.

  - Nie rozumiem, dlaczego ZDM ustawił wiatę przy rondzie, przecież kilkaset metrów wcześniej, przy hali targowej, jest przystanek - mówi Jarosław Łozyk.

  - Logiczne byłoby, gdyby stał bliżej Zygmunta Augusta.

  Pan Jarosław uzyskał pisemne poparcie 40 mieszkańców oraz dyrekcji Gimnazjum nr 2. Pismo, które wysłał do prezydenta miasta i ZDM w marcu, nie zyskało zrozumienia. - Wpłynęło ono już na etapie wykonania ulicy, a w związku z tym, że ulica przebudowywana była m.in. za pieniądze unijne, nie mogliśmy nic zmienić - powiedziano nam w ZDM.

  Pan Łozyk, który reprezentuje niezadowolonych mieszkańców, nie składa broni. Sprawą zamierza zainteresować radnych. - Nie oczekujemy, że powstanie tu wiata z zatoką, wystarczy słupek przystankowy. Kilkusekundowy postój autobusu nie powinien przeszkadzać innym uczestnikom ruchu, pomoże natomiast zwłaszcza starszym mieszkańcom - mówi.
  Hubert Brandt zajmujący się przystankami w ZDM, nie ma najlepszego zdania o tym pomyśle. - Nie ma i nie było w planach zmiany lokalizacji, bądź dostawienia kolejnego przystanku. Z przystankami jest tak, że trudno dogodzić pasażerom - twierdzi.

  Jest jednak szansa, by podczas przyszłorocznego remontu skrzyżowania Szczecińskiej i Sobieskiego, pomiędzy tą ostatnią a ul. Piłsudskiego powstała zatoka dla autobusów jadących w kierunku osiedla Niepodległości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo