Przy przydziałach nie będzie taryfy ulgowej

  Przy przydziałach nie będzie taryfy ulgowej

  Rozmawiał Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Przy przydziałach nie będzie taryfy ulgowej
  Rozmowa z Wojciechem Gajewskim, przewodniczącym Społecznej Komisji Mieszkaniowej w Słupsku.
  Przy przydziałach nie będzie taryfy ulgowej
  - Wśród kryteriów, które będą punktowane podczas weryfikacji wniosków osób oczekujących na mieszkanie komunalne lub socjalne, znalazła się ocena stanu zdrowia wnioskodawcy i jego rodziny. Na jakiej podstawie będziecie to robić?

  - Do wniosku musi być dołączona dokumentacja lekarska. Nie ma innego sposobu, bo to musi być ocena obiektywna. Na tej samej zasadzie będziemy weryfikować dochody rodziny. Pod uwagę będą brane tylko informacje obiektywne i potwierdzone.

  Z tego względu będziemy także występowali o potwierdzenie przez administratorów powierzchni mieszkaniowej, którą teraz zajmują wnioskodawcy, mieszkając na przykład z rodziną.

  - A dlaczego wszystkie typy chorób punktujecie tak samo?

  - Ponieważ uważamy, że nie mamy moralnego prawa oceniać, które choroby są bardziej dokuczliwe, a które nie.
  - Czy jeśli dochód na członka rodziny będzie przekraczał dopuszczalny zarobek o złotówkę lub dwa złote, wnioskodawca będzie miał szansę znaleźć się na liście?

  - Moim zdaniem nie możemy dopuszczać do takich sytuacji, bo na rozpatrzenie czeka już blisko dwa tysiące wniosków, a nowa lista mieszkaniowa ma obejmować 250 nazwisk. Weryfikacja musi być twarda i jednoznaczna, bo gdybyśmy zaczęli stosować taryfę ulgową, to szybko by się okazało, że reguły gry zostały naruszone. Poza tym w poprzedniej kadencji Społecznej Komisji Mieszkaniowej przekonałem się, że tylko takie zachowanie gwarantuje, że nie dojdzie do żadnego skandalu.

  - A co będzie w sytuacji, gdy dwaj wnioskodawcy uzyskają taką samą liczbę punktów?

  - Wtedy o miejscu na liście decydować będzie wynik głosowania członków komisji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo