Brakuje parkingu

  Brakuje parkingu

  Olimpia Dudek redakcja@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kierowcy mają mało miejsca na parkingu przy cmentarzu.

  Kierowcy mają mało miejsca na parkingu przy cmentarzu.

  Przy ulicy Witosa w Kobylnicy trwa remont. Przez to utrudniony jest ruch nie tylko drogowy, ale także brakuje drogi dla pieszych.
  Kierowcy mają mało miejsca na parkingu przy cmentarzu.

  Kierowcy mają mało miejsca na parkingu przy cmentarzu.

  Mieszkańcy skarżą się, że nie można bezpiecznie poruszać się w tej części miejscowości.

  W okolicach cmentarza przy ulicy Witosa w Kobylnicy wciąż nie ma parkingu z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem w najbliższych dniach tysiące osób wybiorą się groby swoich bliskich. Niestety, w Kobylnicy z zaparkowaniem auta już teraz jest dość duży problem, ponieważ przy ulicy Witosa od kilku dni trwają prace remontowe.

  - Tę sprawę należy jak najszybciej rozwiązać. To skandal, żeby przy cmentarzu nie było gdzie postawić samochodu - mówi mieszkaniec Słupska, Zygmunt Wieczorkowski.

  - Zbliża się Wszystkich Świętych, przecież cała ulica będzie zastawiona. Od wielu lat przyjeżdżam do Kobylnicy na grób teściowej i zawsze jest problem z zaparkowaniem auta.

  Ale brak parkingu to tylko jeden problem. Z powodu remontu chodników po obu stronach szosy, piesi nie mają jak przejść tą ulicą. Chodzą więc szosą narażając się na niebezpieczeństwo ze strony przejeżdżających aut. W tej sprawie odebraliśmy w redakcji wiele telefonów od wściekłych mieszkańców.

  - Chodniki przy ulicy Witosa są po obu stronach rozkopane - skarży się mieszkaniec Kobylnicy, który prosi o zachowanie anonimowości. - Nikt nie wykazał się wyobraźnią, ciekawe, jak teraz mają chodzić piesi? Nie można było najpierw skończyć chodnika po jednej stronie, a dopiero potem zająć się odcinkiem po drugiej?

  - Z obu stron są rowy. Dzieci do szkoły idą albo ulicą, albo tymi rowami, wracają do domu brudne - mówi pan Piotr z Kobylnicy. - Interweniowałem w tej sprawie w Straży Gminnej, Urzędzie Gminy i na policji, ale bez skutku.
  Zastępca wójta Gminy Kobylnica, Jan Plutowski, prosi o cierpliwość. - Ulica Witosa będzie wyglądać całkiem inaczej po zakończeniu prac. Co do jednoczesnego remontu obu chodników, niestety, tego wymaga technologia pracy. Tu nie można już nic zmienić - tłumaczy Jan Plutowski. - Prace remontowe potrwają do 15 listopada.

  Oczywiście zostaną przerwane na okres długiego weekendu, żeby nie przeszkadzać w dojeździe na cmentarz, a następnie wznowione. W planie mamy także budowę parkingu, ale to zrealizować możemy dopiero w przyszłym roku. Przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo