Tele - molestowani

  Tele - molestowani

  Marcin Prusak marcin.prusak@gp24.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Odbierając telefon komórkowy, czasem można usłyszeć erotyczną propozycję.

  Odbierając telefon komórkowy, czasem można usłyszeć erotyczną propozycję.

  Dziesiątki telefonów, sms-ów i e-maili z propozycjami seksualnymi otrzymała mieszkanka Słupska.
  Odbierając telefon komórkowy, czasem można usłyszeć erotyczną propozycję.

  Odbierając telefon komórkowy, czasem można usłyszeć erotyczną propozycję.

  Nowy numer

  Nowy numer


  Zgodnie z przepisami operatorzy telefonii komórkowej w niektórych przypadkach zobowiązani są przyznać swoim abonentom za darmo nowy numer telefonu. Nowy numer przysługuje nam, jeżeli dostajemy na niego sms-y lub telefony np. z pogróżkami, nieprzyzwoitymi ofertami lub jesteśmy przez kogoś nękani.

  Aby otrzymać nowy numer w Erze, trzeba skierować podanie do Biura Obsługi Klientów, al. Jerozolimskie 181, 02-222 Warszawa. W piśmie należy podać numer dotychczasowego telefonu, hasło abonenckie i własnoręcznie podpisać. Ubiegający się powinien wskazać powody, dla jakich ubiega się o wymianę numeru.  Zszokowana kobieta dowiedziała się, że ktoś rozsyłał anons z jej numerem jako ogłoszenie towarzyskie w sieci Era.

  Telefony i sms-y z seksualnymi propozycjami pani Krystyna ze Słupska otrzymywała od 7 do 15 lipca. Niektórzy z ich autorów obrażali kobietę wulgarnymi słowami. Jeden przysłał nawet zdjęcie członka.

  - Żona była zszokowana i płakała, bała się, że będę ją podejrzewał o zdradę - mówi mąż kobiety. - Dlatego oddała mi swój telefon. Odebrałem telefon, gdy dzwonił jeden z mężczyzn. Dowiedziałem się, że anons towarzyski z numerem telefonu żony był rozsyłany wśród abonentów Ery.

  Jedynym sposobem pozbycia się natrętnych propozycji było wyłączenie telefonu. Mąż kobiety zgłosił sprawę do słupskiej Prokuratury Rejonowej. Prokuratorzy wszczęli postępowanie w sprawie prezentowania treści pornograficznych i zmuszanie do ich oglądania osoby, która sobie tego nie życzyła. Wystąpili też do Ery o ujawnienie telefonu bądź numeru komputera, z którego został wysłany anons. Zażądali, by Era ujawniła dane nadawcy.

  W piśmie przysłanym do prokuratury operator stwierdził, że w archiwum nie może znaleźć anonsów z numerem telefonu słupszczanki.

  - Anons mógł być wysłany nie z naszego serwisu, ale z jakiegoś innego, który korzysta tylko z naszych kanałów rozsyłania anonsów - tłumaczy Wojciech Strzałkowski z biura prasowego Polskiej Telefonii Cyfrowej, właściciela sieci komórkowej Era.

  Prokuratorzy nadal wyjaśniają sprawę anonsów. Zaznaczają jednak, że są małe szanse na wyjaśnienie sprawy. - Jeżeli operator nie poda nam, że taki anons był rzeczywiście rozsyłany i w jaki sposób został wysłany, to nie będziemy mogli ustalić jego autora - mówi Beata Majewska, zastępca prokuratora rejonowego w Słupsku.

  Mąż kobiety nie składa jednak broni. Kilka dni temu wystąpił do prokuratury o powołanie na świadków sprawy abonentów, którzy otrzymali anonse towarzyskie z numerem jego żony. Zapowiada, że jeśli Era nie wskaże autora anonsu, on wystąpi przeciwko operatorowi z pozwem o odszkodowanie.
  - Przecież prawdziwość anonsu o takiej treści powinna zostać sprawdzona przed wysłaniem - mówi mężczyzna. - Rozsyłając informację z obsceniczną treścią, ktoś chciał mi zaszkodzić. Pracuję społecznie, dlatego zależy mi na ustaleniu, kto posunął się do takiego obrzydliwego czynu.

  Wygranie sporu sądowego z operatorem będzie jednak trudne. W regulaminie serwisu towarzyskiego Era zaznacza bowiem, że nie ponosi odpowiedzialności za treść anonsów, w szczególności za ich prawdziwość i kompletność.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo