Zobacz
  jak powstawały rakiety

  TARCZA ANTYRAKIETOWA

  Rozwiń
  Trzeba płacić za remont balkonu

  Trzeba płacić za remont balkonu

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Janusz Gdański

  Janusz Gdański

  - Mieszkam w bloku, w którym jest wspólnota mieszkaniowa licząca 32 członków. Na bieżąco opłacam fundusz remontowy.
  Janusz Gdański

  Janusz Gdański

  Gdy okazało się, że są potrzebne pieniądze na remont balkonów (nie wszyscy je mają), administrator zażądał dodatkowo po 650 złotych od tych, którzy mają balkony. Czy słusznie? - pyta nasza czytelniczka.

  Janusz Gdański, wiceprezes Słupskiego Stowarzyszenia Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Słupsku:

  - Problem obciążania, lub nie, użytkownika balkonu kosztami jego remontu był wielokrotnie dyskutowany na łamach prasy fachowej. Dyskusja zakończyła się dopiero wtedy, kiedy Sąd Najwyższy stwierdził, że "balkon, jeśli mieszkanie jest odrębną nieruchomością, stanowi część składową tego lokum.

  Koszty koniecznego remontu obciążają więc właściciela, a nie wspólnotę mieszkaniową." Jest co prawda faktem, że cytowany wyrok dotyczył konkretnej sprawy i nie można wykluczyć, że w innym przypadku byłby inny.

  Jego treść mogłaby zależeć od rodzaju balkonów - inaczej problem należy rozpatrywać, gdy balkony są "przyczepione" do budynku, inaczej gdy są loggiami. W każdej sprawie tego typu podstawą do obciążenia powinna być uchwała wspólnoty. Zakładam, że uchwała o obciążaniu kosztami remontu balkonów tylko tych właścicieli, którzy balkony posiadają, została przez wspólnotę podjęta.

  Jeśli taka uchwała istnieje, a pani uważa, że kosztami remontu balkonów powinna być obciążona wspólnota, to może uchwałę zaskarżyć do sądu. Jeśli uchwały nie było, to należy uznać, że zarządca przekroczył swoje kompetencje. W tym drugim przypadku pani powinna domagać się, aby wspólnota w sprawie obciążania kosztami remontu balkonów podjęła stosowną uchwałę.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo