Urzędnicy z ratusza już drugi tydzień jadą do sparaliżowanej...

  Urzędnicy z ratusza już drugi tydzień jadą do sparaliżowanej kobiety

  Sławomir Zabicki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pani Wanda i jej matka czekają na dowód osobisty.

  Pani Wanda i jej matka czekają na dowód osobisty. ©Sławomir Zabicki

  - Jestem w areszcie domowym bez wyroku - mówi Wanda Muszarska. Mieszkanka Słupska.
  Pani Wanda i jej matka czekają na dowód osobisty.

  Pani Wanda i jej matka czekają na dowód osobisty. ©Sławomir Zabicki

  Wymień dowód

  Wymień dowód


  Stare dowody osobiste (tzw. książeczkowe) będą ważne tylko do końca marca. Później obowiązywać będą nowe, plastikowe dokumenty. Bez nowego dowodu nie uzyskamy m.in. kredytu w banku, nie kupimy i nie sprzedamy mieszkania, nie załatwimy też najprostszych spraw w urzędach.  Od prawie dwóch tygodni nie może się doczekać przyjazdu urzędników z magistratu.

  Mama pani Wandy ma złożony wniosek o wymianę dowodu osobistego. Miejscy urzędnicy w styczniu wyznaczyli datę odbioru dokumentu. Sęk w tym, że mama pani Wandy jest sparaliżowana. Nie porusza się i nie mówi. Przepisy nakazują jednak odebranie dokumentów, takich jak dowód osobisty - indywidualnie. Z tego powodu urzędnicy jeżdżą do osób, które nie mogą przyjechać do ratusza. Na taką wizytę czeka również pani Wanda.

  - W ubiegły poniedziałek pani w ratuszu wyznaczyła termin, w którym przyjdą do mojej mamy - mówi Wanda Muszarska. - Miało to być kilka dni temu. Czekałam więc. Jeden dzień, drugi i nic. Zaczęłam się zastanawiać, co się dzieje. Może zapomnieli o mojej mamie?

  Urzędnicy mieli pojawić się z nowym dowodem osobistym w godz. 9-16. Niestety, w ubiegłym tygodniu nie znaleźli czasu, aby przywieźć słupszczance dokument. Sytuacja powtórzyła się w tym tygodniu.

  - Zaraz miną dwa tygodnie, a ja w ciągu dnia nie mogę wyjść z domu - żali się kobieta. - W każdej chwili może przyjechać urzędnik. Jak mnie nie będzie, to nikt nie otworzy drzwi. Dostałam areszt domowy bez wyroku.
  Urzędnicy z ratusza twierdzą, że wina nie leży po ich stronie. Zapewniają też, że jeszcze dziś załatwią sprawę.

  - Z powodu przeciążenia nie wyrobiło się Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA w Warszawie, jedyna instytucja w kraju, która wyrabia plastikowe dowody. Stąd opóźnienie - mówi Marek Sosnowski, zastępujący rzecznika prasowego prezydenta Słupska.

  - Mogę zapewnić, że już dokumenty są u nas. W piątek będziemy rozwozić kolejną część dowodów osobistych i jeśli nie przydarzy się coś nieoczekiwanego, na przykład awaria samochodu, ta pani otrzyma swój dokument.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (11)

  Wszystkie komentarze (11) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo