Kiedy można przeliczyć swoją emeryturę

  Kiedy można przeliczyć swoją emeryturę

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ewa Dusza

  Ewa Dusza

  - Od roku jestem na emeryturze. W tym czasie jednak dodatkowo pracowałam na umowę o pracę u innego pracodawcy.
  Ewa Dusza

  Ewa Dusza

  Czy po roku takiej formy zatrudnienia mogę wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przeliczenie emerytury? - pyta nasza czytelniczka ze Słupska.

  Ewa Dusza, rzecznik prasowy słupskiego ZUS poinformowała nas, że taka
  możliwość istnieje. Zainteresowane osoby w takiej sytuacji muszą dostarczyć do ZUS zaświadczenie od pracodawcy o stażu pracy i wysokości otrzymywanego wynagrodzenia.

  - Te dokumenty należy złożyć u pracowników w sali obsługi petentów. One trafią do odpowiedniego wydziału, gdzie będą przeanalizowane. Nie ma jednak gwarancji, że dojdzie do korzystnego dla emeryta przeliczenia świadczenia, bo na jego wysokość składa się szereg rozmaitych czynników i nie zawsze dodatkowy rok pracy powoduje automatyczny wzrost świadczenia.

  Należy jednak sprawdzić, czy do tego nie dojdzie. Każdy wnioskodawca o ostatecznej decyzji zostanie powiadomiony odrębnym pismem z ZUS - mówi Ewa Dusza.

  Od tego postanowienia przysługuje odwołanie.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo