Nie można sprawdzić rozkładu PKS

  Nie można sprawdzić rozkładu PKS

  Sławomir Żabicki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Strona internetowa słupskiego PKS.

  Strona internetowa słupskiego PKS. ©Sławomir Żabicki

  Pasażerowie chcący skorzystać z internetowego rozkładu jazdy PKS Słupsk, mają nie lada problem.
  Strona internetowa słupskiego PKS.

  Strona internetowa słupskiego PKS. ©Sławomir Żabicki

  Tak skomplikowanego systemu wyszukiwania połączeń nie ma chyba żaden z przewoźników w Polsce.

  - Próbowałem sprawdzić godziny odjazdów autobusów do Czarnej Dąbrówki na stronie słupskiego PKS, ale w końcu poległem - mówi Tomasz Kamiński. - I tak trzeba korzystać z informacji telefonicznej, ponieważ znalezienie odpowiedniego kierunku w gąszczu dziwnych oznaczeń graniczy z cudem.

  Okazuje się, że rozkład jazdy słupskich autobusów PKS to spis odjazdów żywcem przepisany z tabliczek przystankowych. Chociaż podane godziny odjazdów są poprawne, to trzeba się sporo namęczyć, aby najpierw znaleźć miejsce, z którego odjeżdżamy, a potem punkt docelowy.

  Sam dworzec w Słupsku w rozkładzie widnieje jako niewiele mówiące hasło: "Słupsk,d". Samo odnalezienie dworca przy ulicy Kołłątaja wśród innych 32 słupskich przystanków nie gwarantuje jeszcze powodzenia, bowiem o zawrót głowy może doprowadzić poszukiwanie właściwych stanowisk.

  Jest tym trudniej, że nierzadko autobusy w jednym kierunku odjeżdżają z różnych peronów.

  O problemach naszych czytelników poinformowaliśmy słupski PKS. - Zdajemy sobie sprawę, że rozkład jazdy na naszej stronie internetowej nie jest idealny. Dla pasażerów mamy jednak dobrą wiadomość, ponieważ właśnie pracujemy nad jego udoskonaleniem. Wzorem innych przewoźników wprowadzimy prawdopodobnie wyszukiwarkę miejscowości docelowych, która uprości wszystko do minimum - wyjaśnia Ilona Słaby, rzecznik prasowy słupskiego PKS.

  Michał Szymajda
  redakcja@gp24.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (10)

  Wszystkie komentarze (10) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo