Prezentujemy Słupski Węzeł Rowerowy

  Prezentujemy Słupski Węzeł Rowerowy

  Fot. Sławomir Żabicki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wielka Parada Rowerowa 13 październikaf 2007.

  Wielka Parada Rowerowa 13 październikaf 2007. ©Fot. Sławomir Żabicki

  Słupski Węzeł Rowerowy to propozycja połączenia najważniejszych dróg rowerowych w mieście.
  Wielka Parada Rowerowa 13 październikaf 2007.

  Wielka Parada Rowerowa 13 październikaf 2007. ©Fot. Sławomir Żabicki

  Dzięki niemu bez przeszkód będzie można się dostać na przykład z osiedla lub dworca PKP na uczelnię czy do parku.

  Jednym z punktów zawartych w niedawno przyjętej uchwale rowerowej jest koncepcja tzw. Słupskiego Węzła Rowerowego.

  - To miejsce łączące wszystkie główne ścieżki rowerowe - mówi Piotr Rachwalski ze Stowarzyszenia "Aktywne Pomorze“, pomysłodawca SWR.

  - Umożliwi on bezpieczne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi częściami miasta.

  Węzeł to nic innego jak skrzyżowanie rowerowe z kładką dla pieszych i rowerów. Ma rozpocząć się przy dworcu PKP. Połączy ze sobą ścieżki przy ul. Kołłątaja, al. 3 Maja, ul. Wojska Polskiego, Szczecińskiej i Poznańskiej. W kierunku ul. Szczecińskiej przebiegać ma przez niewykorzystane zaplecze kamienic przy ul. Kołłątaja.

  - Tamtędy już jeżdżą rowerzyści, którzy uciekają z tej części ulicy Kołłątaja, gdzie nie ma ścieżki rowerowej - mówi Rachwalski. - Następnie nad ulicą Szczecińską przy wiadukcie powinna powstać kładka dla rowerów i pieszych. Dzięki temu ominie się ruchliwą ulicę.

  Koncepcja węzła.

  Będzie to połączenie z popularną wśród rowerzystów ścieżką prowadzącą wzdłuż torów kolejowych, która przecina ul. Przemysłową, Poznańską, Park Kultury i Wypoczynku i kończy się w Lasku Południowym.

  - Najważniejsze, że omijamy centrum miasta - mówi Rachwalski. - Dalej można pojechać w stronę Krępy lub osiedla Westerplatte. Węzeł połączy główne kierunki i cele podróży rowerowych w mieście i poza nim. Rowerzyści po wskazywanych przez nas szlakach i tak już jeżdżą.

  W drugą stronę ścieżka biegnie wzdłuż ul. Kołłątaja, łączy się ze ścieżką przy al. 3 Maja, przechodzi przez osiedle Zatorze. Stamtąd można też jechać na Swołowo lub Ustkę. Od południa węzeł łączy się ze ścieżką przy ul. Woj. Polskiego, al. Sienkiewicza i umożliwia dojazd do cmentarza i na Siemianice.

  Atutem węzła, według AP , jest to, że znacznie poprawi ona bezpieczeństwo rowerzystów i można go zbudować przy niewielkich kosztach. - Większość ścieżek już jest, wystarczy je tylko poprawić i połączyć - mówi Rachwalski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo