Młodzi rowerzyści chcą parkingów

  Młodzi rowerzyści chcą parkingów

  Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Przed słupskimi szkołami brakuje parkingów dla rowerów (V LO przy ul. Krzywoustego.)

  Przed słupskimi szkołami brakuje parkingów dla rowerów (V LO przy ul. Krzywoustego.) ©Krzysztof Tomasik

  Parking rowerowy przed każdą szkołą - to główny postulat słupskich uczniów, którzy na lekcje chcą jeździć na dwóch kółkach.
  Przed słupskimi szkołami brakuje parkingów dla rowerów (V LO przy ul. Krzywoustego.)

  Przed słupskimi szkołami brakuje parkingów dla rowerów (V LO przy ul. Krzywoustego.) ©Krzysztof Tomasik

  Zgłoś szkołę

  Zgłoś szkołę


  Jeśli chcesz dojeżdżać do swojej szkoły rowerem i bezpiecznie go parkować, poinformuj o tym organizatorów akcji parkingowej. Pisz na adres: redakcja@mtb.slupsk.pl w tytule e-maila wpisując "rower", tel. 782 334 110. Więcej informacji na stronie www.mtb.slupsk.pl.  Ich zdaniem brak infrastruktury niepotrzebnie zniechęca młodzież do rowerów.

  Przed szkołami w Słupsku nie ma parkingów rowerowych a te, które są, są do niczego - uważają rowerzyści - uczniowie i studenci ze Słupska. Przekonują, ze to powinno się zmienić, bo wiosna zbliża się wielkimi krokami i coraz więcej młodych ludzi chce zacząć jeździć rowerami.

  - Teraz parkowanie rowerów przed szkołami przypomina wolną amerykankę - zauważa Dawid Pękała 21-letni rowerzysta ze Słupska. - Nie ma dogodnych miejsc do pozostawienia roweru. Poza tym uczniowie boją się kradzieży lub zniszczenia. Tymczasem gdyby tylko powstały bezpieczne parkingi, bardzo dużo młodych ludzi przesiadłoby się na rower.

  O problemie poinformują dyrektorów szkół i Urząd Miejski. Mają nadzieję, że uda uda im się zdobyć przychylność urzędników. Informacje o kampanii rozpowszechniają wśród znajomych i za pomocą swojego portalu internetowego www.mtb.slupsk.pl.
  Zależy im na porządnych parkingach, czyli takich, do których można przymocować ramę roweru a nie na tak zwanych "łamikółkach", które wciąż są najbardziej popularne, ale nikt nie chce z nich korzystać.

  - Będziemy starać się aby miasto umieściło stojaki w kształcie odwróconej litery "U". - mówi Pękała. - Ich konstrukcja została opracowana na podstawie opinii rowerzystów i znajduje się w standardach wprowadzonej właśnie "uchwały rowerowej". Sama uchwała nie przewiduje jednak budowy parkingów przy szkołach.

  Nie kryją też, że ich marzeniem jest, aby parkingi powstały również w innych miejscach - w centrum miasta, przy sklepach, czy trasach rowerowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo