Nowe opłaty na postoju przed Centrum Handlowym Wokulski

  Nowe opłaty na postoju przed Centrum Handlowym Wokulski

  Kamil Nagórek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Płatny parking przed CH Wokulski.

  Płatny parking przed CH Wokulski. ©Kamil Nagórek

  W Słupsku działa pierwszy w mieście płatny parking przed centrum handlowym.
  Płatny parking przed CH Wokulski.

  Płatny parking przed CH Wokulski. ©Kamil Nagórek

  Szefostwo CH Wokulski miało dość niefrasobliwych kierowców - mieszkańców pobliskich kamienic i pracowników okolicznych firm, którzy na cały dzień zajmowali miejsca dla klientów centrum. Teraz za darmo przed sklepem można stanąć tylko na pół godziny.

  - Dotąd parking wokół sklepu był całkowicie darmowy. Korzystały z niego osoby, które nawet nie zaglądały do nas - mówi Anna Kubacka, prezes CH Wokulski.
  - Centrum otwieramy o godzinie 10, a bywało ze już o godzinę wcześniej niemal wszystkie miejsca były zajęte. Parkometr ustawiliśmy więc dla wygody naszych klientów, żeby mieli szansę postawić auto na czas zakupów.

  Strefa parkowania przy Wokulskim jest oznakowana. Płatne są miejsca od strony ul. Kołłątaja i z boku sklepu. Klienci parkujący tam auta powinni od razu wziąć darmowy bilet z parkometru i włożyć go za szybę auta. - Dopiero następna godzina postoju kosztuje złotówkę - mówi Kubacka.

  - Zapominalskich też nie zamierzamy karać mandatami. Kierowca, który nie będzie miał ważnego biletu, a dostanie wezwanie do zapłaty, zapłaci tylko za czas, kiedy parkował przed sklepem. Bez żadnych dodatkowych opłat.

  Parkometr przed Wokulskim jest taki sam, jakie stoją w innych częściach miasta w tzw. Strefie Płatnego Parkowania. Obsługuje go też firma Cool Ar, jednak na miejscu zawsze jest służący pomocą pracownik CH Wokulski.

  (nik)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo