Wrak wywiozą na twój koszt

  Wrak wywiozą na twój koszt

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Opuszczony samochód na parkingu przy ul. Braci Gierymskich w Słupsku.

  Opuszczony samochód na parkingu przy ul. Braci Gierymskich w Słupsku. ©Fot. Kamil Nagórek

  Coraz więcej opuszczonych samochodów zajmuje miejsca na parkingach i poboczach ulic.
  Opuszczony samochód na parkingu przy ul. Braci Gierymskich w Słupsku.

  Opuszczony samochód na parkingu przy ul. Braci Gierymskich w Słupsku. ©Fot. Kamil Nagórek

  Liczba dnia

  Liczba dnia


  9 wraków samochodów opuszczonych przez właścicieli wywieziono w ubiegłym roku na parking strzeżony w Słupsku.  Strażnicy miejscy mogą je usunąć, ale jeśli odkryją właściciela, to obciążą go kosztami holowania i przechowywania na parkingu strzeżonym.

  Wraki starych i opuszczonych samochodów znajdują się w różnych miejscach w mieście. Gdy stoją na terenach prywatnych, mogą się tam znajdować tak długo, jak sobie tego życzą właściciele. Natomiast w miejscach publicznych takie rozkładające się pojazdy bywają drażniące.

  - Mieszkam przy ulicy Braci Gierymskich. Tam, za budynkiem administracyjnym Spółdzielni Mieszkaniowej Kolejarz znajduje się parking, na którym od kilku miesięcy stoi rozpadający się samochód. Ma już powybijane szyby i brakuje mu powietrza w kołach. Wyraźnie nikt nim się nie zajmuje, a inni kierowcy muszą szukać wolnych miejsc - opowiada pan Janusz, mieszkaniec osiedla.
  Takich sytuacji jest więcej. Wojciech Kozłowski, komendant Straży Miejskiej w Słupsku przyznaje, że rocznie w Słupsku jego podwładni wykrywają nawet kilkanaście opuszczonych samochodów.

  - Najpierw próbujemy ustalić właścicieli. Gdy to się udaje, to proponujemy im, aby sami usunęli te pojazdy. Jeśli to zrobią, to nie muszą ponosić dodatkowych kosztów - mówi Kozłowski.

  Inaczej jest, jeśli nie uda się ustalić właściciela. Wówczas straż miejska zleca usunięcie pojazdu na parking strzeżony, gdzie samochód jest przechowywany pół roku. Jeśli w tym czasie jego właściciel się nie ujawni, to samochód przechodzi na własność gminy.

  W innych przypadkach odnaleziony właściciel musi ponieść opłatę za odholowanie i przechowywanie pojazdu. Te koszty wynoszą nawet kilkaset złotych.
  - Jeśli opuszczone pojazdy stoją natomiast na drogach i parkingach należących do spółdzielni mieszkaniowych lub wspólnot mieszkaniowych, to wtedy działamy na ich zlecenie - dodaje Kozłowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo