Zobacz
  jak powstawały rakiety

  TARCZA ANTYRAKIETOWA

  Rozwiń
  Koty i psy znalazły nowych właścicieli (wideo)

  Koty i psy znalazły nowych właścicieli (wideo)

  Kamil Nagórek

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Szczeniak z nową właścicielką.

  Szczeniak z nową właścicielką. ©Kamil Nagórek

  W sobotę przy hipermarkecie Real odbyła się akcja współorganizowana ze słupskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
  Szczeniak z nową właścicielką.

  Szczeniak z nową właścicielką. ©Kamil Nagórek

  Nowy dom znalazło osiem czworonogów.

  Pierwszymi zwierzakami, które znalazły nowych właścicieli, było maleńkie rodzeństwo dwóch kociąt. Ledwo dawne właścicielki przyniosły maleństwa już znalazło się paru chętnych na zwierzaczki. Małe kociaki trafiły do dobrych rąk.
  - Po to właśnie tu przyjechaliśmy, żeby wrócić do domu ze zwierzakami - powiedzieli nam nowi właściciele.

  - A że będą dwa to lepiej, będą mogły się razem bawić i będzie im raźniej.
  Zaczęła też rosnąć lista osób, które chciały by przygarnąć zwierzaka. Zapisali się chętni na psy, koty, czy nawet na chomiki.

  - Przyszło więcej chętnych, które chciałyby wziąć, niestety mniej znalazło się zwierząt, które chciałyby znaleźć nowych właścicieli - mówi Barbara Aziukiewicz ze słupskiego oddziału TOnZ. - W związku z tym ludzi chętnych na przygarnięcie zwierzaka odsyłamy do schroniska. Kto wie, może pod schroniskiem ustawi się kolejka chętnych.

  Ale z czasem i na akcji pojawiło się kilka piesków do oddania.  - Mam nadzieję, że znajdzie się dla psa jakiś dobry właściciel - wyznał nam pan, który przyprowadził ośmiomiesięczną wesołą suczkę.

  Na nowych właścicieli czekało również pięć szczeniaczków. Wszystkie psy do końca akcji znalazły nowych właścicieli. Obie strony, dawni i nowi opiekunowie podpisywali kartę adopcyjną.

  - To wszystko w ramach bezpieczeństwa - tłumaczy pani Aziukiewicz. - Po trzech tygodniach będziemy sprawdzać warunki jakie oferują nowe domy dla zwierzaków.
  Nie obyło się bez niespodzianek dla przybyłych. Szczytną akcję uatrakcyjniły występy artystyczne piosenkarek z Zespołu Szkół Samorządowych w Sycewicach oraz występ grupy capoeira Artes Das Gerais.

  - Nasza akcja zakończyła się sukcesem - mówi Barbara Aziukiewicz. - Teraz będziemy wraz z Realem starać się o jej powtórzenie. Mamy nadzieję, że następnym razem przyjdzie jeszcze więcej osób i jeszcze więcej zwierząt znajdzie nowy dom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo