GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Poszkodowana na gminnej drodze

  Poszkodowana na gminnej drodze

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pani Leokadia w miejscu, gdzie się potłukła.

  Pani Leokadia w miejscu, gdzie się potłukła. ©Fot. Zbigniew Marecki

  Emerytka z Jezierzyc potłukła się nieszczęśliwie na gminnej drodze, ale jej skarga w ZGK na stan drogi została zlekceważona.
  Pani Leokadia w miejscu, gdzie się potłukła.

  Pani Leokadia w miejscu, gdzie się potłukła. ©Fot. Zbigniew Marecki

  Leokadia Jagiełło z Jezierzyc potłukła się nieszczęśliwie na gminnej drodze. Gdy się poskarżyła prezesowi Zakładu Gospodarki Komunalnej, w odpowiedzi usłyszała, że powinna... bardziej uważać.

  Wieczorem, 20 lutego pani Leokadia, 71-letnia emerytka z Jezierzyc, wybrała się z psem na spacer. Jak zwykle szła betonową drogą obok siedziby Zakładu Gospodarki Komunalnej. Teren był słabo oświetlony. Kobieta szła szybko za biegnącym psem. W pośpiechu nie zauważyła wybrzuszenia na betonowej drodze.

  - Zaczepiłam o nie butem i upadłam. Poleciałam przed siebie z dwa metry. Upadek był tak silny, że przez kilkanaście minut nie mogłam się podnieść - opowiada.
  Gdy w końcu udało się jej wstać, była cała obolała. Z wielkim trudem dotarła do mieszkania przy ul. Głównej w Jezierzycach. Przez kilka dni prawie nie mogła się poruszać.

  - Ponieważ ból nie mijał, poszłam do lekarza Ryszarda Skowrona, aby dokonał oględzin. Ten stwierdził, że doszło do silnego stłuczenia lewej ręki. Potwierdził to odpowiednim opisem - relacjonuje pani Leokadia.

  Ponieważ wiedziała, że za wypadki spowodowane w wyniku rozmaitych uszkodzeń dróg gminnych odpowiadają władze samorządowe, poszła do wójta Mariusza Chmiela.
  - Nie ma sprawy. Jesteśmy ubezpieczeni. Niech pani wystąpi ze skargą do Zakładu Gospodarki Komunalnej - poradził wójt.

  Postąpiła zgodnie z jego wskazówkami. I spokojnie czekała na odpowiedź. Ta nadeszła pod koniec kwietnia. Podpisał ją Andrzej Cyranowicz, prezes ZGK. Z dokumentu wynika, że pani Leokadia jest sama sobie winna, bo nie zachowała wystarczającej ostrożności. Oczywiście o żadnym odszkodowaniu prezes nawet nie wspomniał. Za to poinformował panią Leokadię, że droga obok siedziby ZGK zostanie być może naprawiona, gdy ta instytucja przeniesie się do nowej siedziby, która ma powstać w Gminnym Centrum Biomasy w Jezierzycach.

  - Dla mnie ta odpowiedź oznacza totalne lekceważenie. Nie spodziewałam się, że gminni urzędnicy są tak bezduszni - komentuje pani Leokadia.

  Co na to prezes Cyranowicz? - Ja nie twierdzę, że zdarzenie opisywane przez panią Leokadię nie miało miejsca - mówi Cyranowicz.

  - Naszym zdaniem jednak gdyby szła poboczem, to nic by się jej nie stało. Moje pismo nie zamyka sprawy, bo jeśli pani Leokadia chce walczyć o odszkodowanie, to musi iść do sądu. Tam będzie musiała udowodnić ubezpieczycielowi drogi, że rzeczywiście do wypadku doszło na gminnej drodze.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo