SKM - niewygodna podróż koleją ze Słupska do Trójmiasta

  SKM - niewygodna podróż koleją ze Słupska do Trójmiasta

  Michał Szymajda

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pasażerka pociągu SKM do Gdańska.

  Pasażerka pociągu SKM do Gdańska. ©Michał Szymajda

  Pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej skarżą się na niewygody w kolejkach przewoźnika.
  Pasażerka pociągu SKM do Gdańska.

  Pasażerka pociągu SKM do Gdańska. ©Michał Szymajda  Okazuje się, że podróż w niektórych składach jest wręcz nie do wytrzymania. Problemem są tragiczne siedziska, w które wyposażone są niektóre składy jadące do Trójmiasta.

  - Podróż do Gdańska na twardych siedzeniach z samego plastiku to prawdziwy koszmar. Trudno wytrzymać na tym chociażby pół godziny, a przecież pociąg jedzie aż trzy godziny - skarży się Kinga Siwiec ze Słupska. - Wydaje mi się, że na tak długą trasę SKM powinno wysyłać pociągi z nieco wygodniejszymi siedzeniami.
  Z pytaniem o powód takiego działania SKM zadzwoniliśmy do rzecznika kolei, Lucyny Bujnickiej. To co usłyszeliśmy mocno nas zaskoczyło.

  - Pasażerowie sami zwracali się do nas o wysyłanie takich składów, ze względu na liczne akty wandalizmu na tej trasie, a takie proste siedzenia trudniej zniszczyć - wyjaśnia Bujnicka.

  Rzecznik dodaje, że rozwiązaniem problemu wandali byłby monitoring, ale spółka nie chce instalować nowoczesnego sprzętu w starych kolejkach. Po za tym na trasie do Słupska jeżdżą także nowoczesne wagony.

  Takie wyjaśnienia rozśmieszają słupszczan, którym przyszło korzystać z niewygodnych kolejek.

  - To chyba jakiś żart! Przecież od lat wiadomo, że najwięcej wandali jest w Trójmieście, a po za tym dlaczego za nieudolność SKM w walce z nimi odpowiadać mają setki zwykłych pasażerów? - pyta pani Kinga.

  Michał Szymajda

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (17)

  Wszystkie komentarze (17) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo