Lokatorzy z ul. Lelewela skarżą się na administrację...

  Lokatorzy z ul. Lelewela skarżą się na administrację kamienicy

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Lokatorzy kamienicy przy ul. Lelewela 55.

  Lokatorzy kamienicy przy ul. Lelewela 55.

  - Płacimy czynsze, więc Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej powinno sobie o nas przypomnieć
  Lokatorzy kamienicy przy ul. Lelewela 55.

  Lokatorzy kamienicy przy ul. Lelewela 55.

  - mówią najemcy mieszkań z budynku przy ulicy Lelewela 55 w Słupsku.

  Kamienica nr 55 przy ulicy Lelewela w Słupsku jest częścią swoistej podkowy kamienic. Tylko jedno jej ramię jest od kilku lat wyremontowane. Dwa pozostałe wyglądają fatalnie: mury są popękane, farba i tynki odpadają, a klatki schodowe od lat nie były malowane.

  - Ostatni raz remontowano budynek wewnątrz w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku - opowiada Stanisława Ziomek, lokatorka. - Czy remontowano elewację, nie pamiętam, a mieszkam tu długo.

  Za to gołym okiem widać, że od lat nie czyszczono rynien. Efekt jest taki, że w czasie deszczy woda wylewa się na ściany i wilgoć wchodzi do mieszkań.

  - Syn jest alergikiem, aby go wyleczyć, musieliśmy z mężem skuć tynki do cegły, bo tak były mokre - dodaje Grażyna Zawadka-Bajerska, lokatorka.
  Na dodatek z placu przed kamienicą zniknęła piaskownica, w której bawiły się dzieci lokatorów. Jest ich spora gromadka.

  - Dla dzieci z mieszkań socjalnych piaskownica się znalazła, dla naszych nie - mówi Jerzy Ziomek.

  Kolejny problem to droga znajdująca się za kamienicą. Prowadzi do przychodni MSWiA. W czasie jej rozbudowy została rozjechana. Teraz na środku drogi znajdują się wielkie dziury. - Nikt nie chce się do tej drogi przyznać. W praktyce to droga niczyja. Nawet znaku z ograniczeniem prędkości tu nie wstawiono, choć kilkanaście lat temu zginął tu człowiek przejechany przez pogotowie ratunkowe
  - denerwuje się pani Ziomek.

  Najemców dręczy także brzydka elewacja. Lech Zacharzewski, prezes PGM, którego poinformowaliśmy o zarzutach najemców, powiedział nam, że jest gotów zrealizować część ich oczekiwań.

  - Najemcy muszą jednak wystąpić do mnie z konkretnymi wnioskami - dodaje. Zapewnia, że w ramach bieżącej eksploatacji oczyści rynny i postawi piaskownicę.
  - Droga nie jest nasza. W tej sprawie trzeba się udać do prezydenta, bo on zawiaduje katastrem i może stwierdzić, kto jest właścicielem drogi - tłumaczy.

  Natomiast remont elewacji leży w gestii wspólnoty mieszkaniowej. - Wiem, że na razie nie ma uchwały wspólnoty w tej sprawie, ale jestem gotów się spotkać z jej członkami i ustalić, co razem możemy zrobić - dodaje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo