Wandale grasują na przystankach

  Wandale grasują na przystankach

  Fot. Justyna Wawak

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Przystanek przy ul. Armii Krajowej w Słupsku.

  Przystanek przy ul. Armii Krajowej w Słupsku. ©Fot. Justyna Wawak

  Zdewastowane rozkłady jazdy miejskich autobusów to w Słupsku przykra normalność.
  Przystanek przy ul. Armii Krajowej w Słupsku.

  Przystanek przy ul. Armii Krajowej w Słupsku. ©Fot. Justyna Wawak

  Zdewastowane rozkłady jazdy miejskich autobusów to w Słupsku przykra normalność. Co kilka dni na kolejnych przystankach wandale zamazują lub zrywają rozkłady.

  Od kilku dni pasażerowie odjeżdżający z ul. Armii Krajowej w kierunku centrum miasta nie mają co liczyć na informacje o planie jazdy niektórych autobusów. Przynajmniej od poniedziałku po rozkładach kilku linii pozostała tylko tabliczka.

  - Komu one przeszkadzają - dziwi się pan Stefan, emeryt, którego spotkaliśmy na przystanku, gdy czekał na autobus. - Dobrze, że zawsze, gdy zaczyna obowiązywać nowy rozkład, to go spisuję. Tylko tak mogę się uniezależnić od wybryków wandali.

  Miejski Zakład Komunikacji zapewnia, że regularnie dogląda stan rozkładów jazdy wywieszanych na przystankach. - Przynajmniej raz w tygodniu kierowca nadzoru ruchu objeżdża wszystkie przystanki, by sprawdzić, czy trzeba uzupełnić braki w rozkładach - twierdzi Joanna Szachnowska, rzecznik MZK.

  - Także kierowcy autobusów w miarę możliwości zgłaszają ewentualne braki. Szachnowska zapewnia, że w ciągu kilku dni na przystanku przy ul. Armii Krajowej pojawią się nowe rozkłady jazdy.

  (wł)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo