Z mapą "Głosu Pomorza" do Swołowa

  Z mapą "Głosu Pomorza" do Swołowa

  Fot. Marek Ławniczak, czytelnik "Głosu Pomorza"

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupscy rowerzyści na trasie do Swołowa.

  Słupscy rowerzyści na trasie do Swołowa. ©Fot. Marek Ławniczak, czytelnik "Głosu Pomorza"

  Trasa przez Krainę w Kratę to jedna z piękniejszych w regionie, o czym przekonali się słupscy rowerzyści.
  Słupscy rowerzyści na trasie do Swołowa.

  Słupscy rowerzyści na trasie do Swołowa. ©Fot. Marek Ławniczak, czytelnik "Głosu Pomorza"

  Liczba dnia

  Liczba dnia


  24 kilometry liczy pętla ze Słupska do Krainy w kratę.  Przypominają jednocześnie, aby nie zboczyć z trasy i trzymać się szlaku rowerowego.

  Słupscy rowerzyści spotkali się, aby przejechać kolejny szlak z mapy rowerowej "Głosu Pomorza". W swoich planach mają pokonanie wszystkich tras proponowanych przez "Głos". Ostatnia eskapada wiodła terenami malowniczej Krainy w kratę.

  Pierwsze na trasie znalazło się Bierkowo, wieś z zabudową szachulcową. Punktem kulminacyjnym wyprawy była wieś Swołowo uważana za stolicę Krainy w kratę. Warto odwiedzić odrestaurowaną Zagrodę Albrechta. Dalej szlak przebiegał przez most na rzece Moszczeniczce, miejscowości Gać i Zębowo z pięknym starym kościółkiem, następnie przez lasy, które kończą się na granicy Słupska. Po drodze nie obyło się bez drobnych awarii, które były naprawiane na miejscu.

  Rowerzyści znaleźli też drobne nieścisłości na mapie. Według niej trasa skręca w Redęcinie. Jednak aby wyjechać przy pętli autobusowej przy ul. Dmowskiego, trzeba skręcić w Zębowie (skręcając w Redęcinie, również można dojechać, jednak lepiej trzymać się znaków rowerowych na trasie). Za nieścisłość przepraszamy czytelników.

  Wycieczki z mapą "Głosu Pomorza" są organizowane przez Słupski Portal Rowerowy www.mtb.slupsk.pl oraz Klub Turystyki Rowerowej Słupia. Na stronie internetowej organizatorów można znaleźć informacje o planowanych wyprawach.

  Dawid Pękała
  www.mtb.slupsk.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo