Mieszkańcy Zatorza chcą mieć bliżej do autobusu

  Mieszkańcy Zatorza chcą mieć bliżej do autobusu

  Fot. Krzysztof Tomasik

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Mieszkańcy Zatorza w miejscu, gdzie chcieliby, aby powstał przystanek.

  Mieszkańcy Zatorza w miejscu, gdzie chcieliby, aby powstał przystanek. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Mieszkańcy Zatorza narzekają, że przystanek autobusowy stojący przy skrzyżowaniu ulic Banacha i Sobieskiego jest niepraktyczny. Ich zdaniem powinien być przeniesiony w okolice Gimnazjum nr 2.
  Mieszkańcy Zatorza w miejscu, gdzie chcieliby, aby powstał przystanek.

  Mieszkańcy Zatorza w miejscu, gdzie chcieliby, aby powstał przystanek. ©Fot. Krzysztof Tomasik

  Pan Jarosław Łozyk, mieszkaniec ulicy Zygmunta Augusta, walczy o przeniesienie przystanku od kilku lat. Uważa, że przystanek stojący przy ul. Sobieskiego jest mało przydatny.

  - Wsiada tam bardzo mało osób - wyjaśnia Jarosław Łozyk. - Zdarza się nawet, że nikt nie czeka na autobus. Rano najczęściej autobus wcale się tam nie zatrzymuje.

  Zdaniem pana Jarosława o wiele bardziej przydałby się przystanek przy gimnazjum.

  - Tam wysiada mnóstwo dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Poza tym niedaleko jest też sanepid. Mieszkańcy ulic Zygmunta Augusta oraz Piotra Skargi muszą albo przejść w stronę Banacha, albo iść na autobus aż na ulicę Szczecińską.
  - To bardzo duże utrudnienie - dodaje Tadeusz Iwanicki, mieszkaniec ul. Piotra Skargi. - Bardzo ciężko mi stąd dojechać do przychodni.

  Nasz czytelnik nie raz zwracał się z prośbą o przeniesienie przystanku do ZDM, za każdym razem otrzymywał odpowiedź odmowną. Tymczasem jego pomysł poparło już ponad 40 mieszkańców pobliskich ulic. Za nowym przystankiem są również pracownicy sanepidu, gimnazjum i rodzice uczących się tam dzieci.

  - Tam nie trzeba będzie robić żadnej zatoczki dla autobusów, bo od tej strony oba pasy biegną w jednym kierunku - tłumaczy czytelnik. - Skoro takie rozwiązanie sprawdziło się przy ulicy Wojska Polskiego, to tu także nie byłoby większych problemów.

  O sprawie poinformowaliśmy ZDM. Tam dowiedzieliśmy się, że przez pięć lat nie ma możliwości dokonania żadnych zmian przy ulicy Sobieskiego.

  - Ulica była remontowana z pieniędzy Unii Europejskiej - twierdzi Wiesław Kurtiak, dyrektor słupskiego ZDM-u. - Przez to nie możemy ingerować przez kilka lat w jej wygląd. Zapraszam mieszkańców do swojego biura, może uda się rozwiązać ten problem w inny sposób.

  Do tematu wrócimy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo