Gryf Słupsk pokonał ekstraklasową Lechię Gdańsk 2:1 [wideo, zdjęcia]

od 16 lat
W spotkaniu towarzyskim rozegranym na stadionie 650-lecia, czwartoligowy Gryf Słupsk pokonał ekstraklasową Lechię Gdańsk 2:1 (0:0).

Pierwsza połowa stała pod znakiem optycznej przewagi Lechii. Tuż obok bramki po błędzie Michała Kędzi strzelał Przemysław Macierzyński. Z dystansu niecelnie następnie strzelał Krzysztof Wańdzio. Ambitnie walczący gryfici zagrali bardzo dobrze po przerwie i z większą pewnością siebie. Najpierw strzelał Oskar Zieliński, a jego uderzenie przedłużył Michał Szałek i z 5 metrów zdobył gola. W 64 minucie bramkarz gości obronił strzał aktywnego Zielińskiego, a następnie po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Szałek, a dobitka głową Macieja Staniaszka poszybowała nad poprzeczką. Kolejna bramka padła po akcji Tomasza Piekarskiego, który wywalczył piłkę w środku pola. Zagrał do zawodnika testowanego, który wymienił piłkę z Kacprem Jendruchem i zacentrował z lewej strony, a z kilku metrów bramkarza uprzedził Łukasz Stasiak.

Chwilę potem przez Szałka faulowany był Jakub Arak. Faulowany chciał wymierzyć sprawiedliwość, ale jak to często bywa, nie zawsze się to udaje. Tak było i tym razem, a intencje gdańszczanina świetnie wyczuł Mirosław Dybowski. W 75 minucie jeden ze strzałów gdańszczan z dystansu trafił w poprzeczkę. Na dziesięć minut przed końcem chwilowe rozprężenie w obronie wykorzystał z 5 metrów Karol Fila. W końcówce przycisnęli goście, ale świetnie w obronie spisywali się słupszczanie z Szałkiem i Wańdzio na czele. W 90 minucie tuż obok bramki główkował Damian Mikołajczyk.

Gryf Słupsk - Lechia Gdańsk 2:1 (0:0)
1:0 Michał Szałek (57), 2:0 Łukasz Stasiak (67), 2:1 Karol Fila (80)

69 - Mirosław Dybowski obronił strzał Jakuba Araka z rzutu karnego

żółte kartki: Piekarski - Fila

Gryf: Michał Kędzia (46 Mirosław Dybowski) - Dawid Więckowski (46 Maciej Staniaszek), zawodnik testowany, Michał Szałek, Joseph Amoah (77 Krzysztof Wańdzio), Fabian Słowiński (63 Kacper Bednarczyk), Krzysztof Wańdzio (46 Kacper Jendruch), Tomasz Piekarski (74 Oskar Sosnówka), Oskar Zieliński, Damian Tofil (63 Rafał Bobrowski), Łukasz Stasiak (80 Damian Mikołajczyk).

Lechia: Maciej Woźniak - Rafał Kobryń, Joao Nunes, Adam Chrzanowski, Mateusz Lewandowski, Karol Landowski, Karol Fila, Daniel Mikołajewski, Jakub Arak, Przemysław Macierzyński, Mateusz Żukowski oraz Piotr Gryszkiewicz, Jakub Kapuściński, Jan Kopania, Marcel Wszołek.