Zobacz
  co dzieje się w regionie!

  Informator kulturalny GP24.PL

  Rozwiń
  Pomorze > Kurator odwołany

  Pomorze > Kurator odwołany

  (krab, maz)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Adam Krawiec, pomorski kurator oświaty podał się do dymisji. Tłumaczy, że odszedł z powodów osobistych. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedną z przyczyn jego dymisji była sprawa molestowania seksualnego w gimnazjum w Dębnicy Kaszubskiej.

  Miał się go dopuścić jeden z nauczycieli. - To jest właściwie podejrzenie molestowania seksualnego. Nie chciałbym jeszcze mówić o szczegółach, bo to za świeża sprawa - powiedział nam Sławomir Miluski, dyrektor Zespołu Szkół w Dębnicy Kaszubskiej.
  Jeszcze mniej rozmowny był Jacek Bujarski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. - Muszę dopiero zapoznać się ze sprawą, abym mógł ocenić, co mogę przekazać opinii publicznej - powiedział nam.
  Tymczasem w środowisku oświatowym rozeszła się wieść, że ta sprawa zdecydowała o utracie zaufania do kuratora ze strony ministra oświaty. Piotr Ołowski, wojewoda pomorski już przyjął decyzję kuratora. Do czasu ogłoszenia nowego konkursu pełniącym obowiązki kuratora będzie Anna Lis, dotychczasowa wicekurator. - Jako główny powód rezygnacji kurator podał przyczyny osobiste - mówi z kolei Anna Dyksińska, rzecznik wojewody.

  Konkurs będzie ogłoszony w ciągu miesiąca. Do sprawy domniemanego molestowania seksualnego w Dębnicy Kaszubskiej wrócimy jutro.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo