Kraj > Śmiertelna ofiara wichury

  Kraj > Śmiertelna ofiara wichury

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Porywiste wiatry, które przeszły nad Polską były przyczyną śmierci jednej osoby. Wichura wiejąca w porywach z prędkością do 100 km/godz. łamała konary drzew, zrywała linie energetyczne, a także sieć trakcyjną.
  Synoptycy ostrzegają, że silny wiatr nad Polską będzie wiał do niedzieli wieczorem.

  Silny wiatr wiejący od kilkudziesięciu godzin w Małopolsce, był przyczyną tragicznego wypadku w Krakowie, gdzie w centrum miasta 60-letnia kobieta została uderzona konarem i gałęziami, które wiatr odłamał z drzewa.
  Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala. W związku z silnym wiatrem w Małopolsce, w kilkudziesięciu miejscowościach strażacy musieli usuwać z dróg i chodników połamane gałęzie. W Tatrach prędkość wiatru dochodziła w porywach do 120 km/godz. W górach panują trudne warunki dla turystów.

  Po wichurze która nawiedziła w nocy z czwartku na piątek Żywiecczyznę około 500 gospodarstw było pozbawionych prądu. W Korbielowie wiatr zerwał około 60 metrów kwadratowych pokrycia dachu budynku mieszkalnego.

  Na Podbeskidziu wystąpiły też kłopoty z kursowaniem pociągów. Na trasie z Zabrzegu Czarnolesia do Skalistego przewrócone drzewo zerwało sieć trakcyjną. PKP wprowadziła komunikację zastępczą. Uszkodzona została także sieć na trasie z Radostowic do Bielska- Białej.

  W Beskidach w nocy wiał silny wiatr. Nieczynny jest uszkodzony wyciąg na Halę Szczawiny w Korbielowie. W rejonie Babiej Góry leży ok. 20 cm mokrego śniegu.

  W woj. zachodniopomorskim wichura uszkodziła 90 stacji średniego napięcia, wiatr zerwał 10 linii energetycznych, a w miejscowości Bonin wichura złamała słup energetyczny. Zerwany też został 30- kilometrowy odcinek linii wysokiego napięcia między Silnowem a Złocieńcem. W wyniku tych uszkodzeń, kilka miejscowości w rejonach Drawska Pomorskiego i Szczecinka było pozbawionych prądu. Przez półtorej godziny prądu byli pozbawieni mieszkańcy willowej dzielnicy Koszalina Rokosowo.

  Zdaniem synoptyków, silny porywisty wiatr nad Polską będzie wiał do niedzieli wieczorem, a w nocy z niedzieli na poniedziałek zdecydowanie osłabnie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo