Słupsk > Baśnie na plakacie

  Słupsk > Baśnie na plakacie

  (wł)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Na wernisaż prac Aleksandry Kot "Baśnie z tysiąca i jednej nocy" zaprasza dziś Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej. Otwarcie wystawy rozpocznie się o godz. 18 w Baszcie Czarownic w Słupsku przy ul. Francesco Nullo. Wstęp jest bezpłatny.

  Aleksandra Kot ukończyła studia w 2005 roku na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni projektowania graficznego prof. Lecha Majewskiego. Od 2006 roku artystka jest doktorantką na tym wydziale.

  Jej album, który zostanie zaprezentowany słupskim miłośnikom sztuki, uhonorowany został wyróżnieniem rektorskim, a także uznany został za jeden z najlepszych dyplomów projektowych sezonu 2004/2005 przez kwartalnik "2+3D".
  Artystka zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym - tworzeniem plakatów, stron www, identyfikacji wizualnej firm.
  Brała udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych, m.in. trzyletniej ekspozycji zbiorowej w nowej siedzibie Unii Europejskiej w Brukseli, Biennale Plakatu w Warszawie oraz Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii.

  W swoim dorobku Aleksandra Kot ma również wystawę plakatów twórców polskich i węgierskich z okazji rocznicy Rewolucji 1956 roku w Budapeszcie.

  Wystawa będzie czynna do 21 października.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo