Kobylnica > Zaczynają budować kanalizację

  Kobylnica > Zaczynają budować kanalizację

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Konsorcjum utworzone przez Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska Ekowodrol z Koszalina wygrało przetarg na budowę I etapu kanalizacji w gminie Kobylnica w ramach unijnego programu realizowanego przez spółkę Wodociągi Słupsk. Dzisiaj podpisano umowę na wykonanie planowanych robót. Wciągu sześciu miesięcy ruszą prace budowlane.

  Koszalińskie konsorcjum pokonało dwa inne. Jedno z nich utworzyły dwie słupskie firmy Cesta i Instalex. Pokonane konsorcja nie odwołały się od wyniku przetargu.

  Zdaniem Leszka Kulińskiego, wójta Kobylnicy jeszcze w tym roku zostanie zrealizowany pierwszy etap budowy kanalizacji, który obejmie wsie: Lubuń, Komiłowo, Żelkówko, Kruszyna, Żelki, Łosino, Zajączkowo, Kwakowo, Sierakowo i Kończewo. We wszystkich tych miejscowościach powstanie kanalizacja grawitacyjna, którą zepnie kanalizacja ciśnieniowa. Całość zostanie podłączona do oczyszczalni ścieków w Słupsku.
  - Ten etap budowy będzie kosztował około 24 miliony złotych. Mamy już pieniądze na jego sfinansowanie. Prace zostaną zakończone w ciągu dwóch lat. Zgodnie z planem kanalizacja zostanie doprowadzona do granic działek. Przyłącza do domów mieszkańcy muszą sfinansować we własnym zakresie. Prawdopodobnie wykona je koszalińskie konsorcjum.

  Drugi etap kanalizacji ma kosztować ponad 21 milionów złotych. Do jego sfinansowania gmina będzie szukać pieniędzy we własnym budżecie oraz w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Już podpisało porozumienie w tej sprawie ze spółką Wodociągu Słupsk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo