Ekologia > Oczyścili nasze plaże

  Ekologia > Oczyścili nasze plaże

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Aż 361 ton aluminiowych puszek zebrała na polskich plażach fundacja Recal. Przez całe wakacje ekologowie przekonywali turystów o konieczności sprzątania nad morzem i segregowania surowców wtórnych.

  Ekologiczne war szaty edukacyjne na koloniach fundacja Recal prowadziła między innymi w Ustce oraz w Słowińskim Parku Narodowym. - Naszym głównym celem nie jest namawianie dzieci, żeby zbierały puste puszki na plażach, ale nauczenie ich, że nie wolno śmiecić i trzeba przetwarzać materiały - mówi Artur Łobodzki z fundacji Recal.

  Tegoroczna kampania "Czyste plaże" organizowana jest już po raz ósmy. Przez wszystkie lata uczestnicy akcji zebrali 2 tys. ton puszek.

  Warsztaty ekologiczne fundacja prowadzi także w ciągu roku szkolnego. Szkoły i przedszkola, które chce gościć instruktorów u siebie może wypełnić deklaracje zgłoszeniową na stronie internetowej www.recal.pl.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo