Pogoda > Witamy jesień

  Pogoda > Witamy jesień

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś o godz. 11.51 na Pomorzu rozpoczęła się kalendarzowa i astronomiczna jesień. Potrwa do 22 grudnia (godz. 7.07). Wtedy w panowanie weźmie nas zima.

  Lato odchodzi, jednak letnia aura pozostanie z nami na dłużej. Niedziela i poniedziałek będą ciepłe i słoneczne z temperaturą w południe ponad 20 stopni C.

  Synoptycy przewidują, że ciepła aura z dodatnimi temperaturami będzie nam towarzyszyła przynajmniej do końca września, a słupek rtęci dochodzić będzie w niektóre popołudnia do 18-20 stopni C.

  Wraz z początkiem jesieni, na dobre rozpoczyna się czas wędrówek ptaków. Odlatują kolejne gatunki: drozd śpiewak, lelek, kraska, turkawka, bocian czarny. Rozpoczął się także czas intensywnych wędrówek ptactwa wodnego. Od dziś coraz częściej będzie można zaobserwować klucze przelotnych kaczek, gęsi i żurawi.

  Według synoptyków prawdziwa zima wyjdzie nam na spotkanie już w połowie listopada. W tym roku ma też być więcej śniegu i dni mroźnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo