Wybory > Twórca gadu gadu o programie wyborczym

  Wybory > Twórca gadu gadu o programie wyborczym

  onet.pl

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Dzisiaj byłoby mnie stać na to, żeby się wyprowadzić, kupić sobie dom w dowolnym kraju europejskim i mieć te problemy z głowy. Daję jednak jeszcze szansę Polsce, że tu się da coś zmienić. Wierzę w to i chcę działać - mówi w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka Łukasz Foltyn, twórca gadu-gadu i numer jeden na warszawskiej liście PSL.

  - Ja chcę znaleźć jakiś punkt równowagi, może trzecią drogę społecznej gospodarki rynkowej.
  Najlepiej jest to zorganizowane w krajach skandynawskich, gdzie jest zarówno wysoki wzrost gospodarczy, dynamiczna gospodarka oparta na nowych technologiach połączona z systemem zabezpieczeń socjalnych. To bardzo dobrze ze sobą współgra - powiedział Foltyn w programie RMF FM i "Newsweeka".

  Twórca gadu-gadu stwierdził również, że aby to osiągnąć gotów jest płacić wyższe podatki, pod warunkiem, że będą je płacić. - Wolę , żeby wydatki na sferę socjalną były finansowane solidarnie przez wszystkich bogatych, przez cały biznes, a nie przez wybranych, bo wtedy żerują ci, którzy nie poczuwają się do takich obowiązków - dodał.

  Foltyn stwierdza również, że Lewica i Demokraci to nie jest to ta lewica, o której myśli, ponieważ brakuje jej przede wszystkim wrażliwości społecznej, a na tym każda formacja lewicowa powinna się opierać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo