Ustka > Miasto ma hejnał (posłuchaj)

  Ustka > Miasto ma hejnał (posłuchaj)

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ustka dołączyła do grona miast, które mają swój hejnał. Przedstawiciele muzyków i samorządowców wybrali kompozycję, która będzie odtwarzana z ratuszowej wieży. Do konkursu na miejski hymn zgłosiło się 13 kompozytorów, z m.in. ze Słupska, Ustki i Trójmiasta.
  Ustka > Miasto ma hejnał (posłuchaj)

  Czas trwania utworów, wykonywanych maksymalnie na trzy instrumenty dęte, nie mógł przekraczać minuty. Jury, pod przewodnictwem prof. Leszka Kułakowskiego z Akademii Pomorskiej w Słupsku wybrało kompozycję pana Jacka Stańczyka ze Słupska.

  - Uznaliśmy, że właśnie ten utwór, nieco majestatyczny, przywołujący klimat średniowiecznych czasów, będzie najlepiej komponował się z architekturą ratusza - tłumaczą jurorzy. Warto dodać, że autor zwycięskiego utworu skomponował także hejnał dla Słupska.

  Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Melodia, jeszcze w tym roku, będzie odgrywana codziennie w południe z wieży ratusza, a także w czasie najważniejszych, miejskich uroczystości.

  Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie w czasie sesji Rady Miejskiej w czwartek 4 października. Z ratuszowej wieży będzie odtwarzany od początku przyszłego roku.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (2)

  Komentarze (1)

  (Anonimowy)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo