Słupsk > Ginekolog walczy o zatrudnienie

  Słupsk > Ginekolog walczy o zatrudnienie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wczoraj w Sądzie Pracy w Słupsku rozpoczął się proces, w którym Zbigniew Studziński, ginekolog szpitala w Słupsku, domaga się przywrócenia do pracy.

  1 sierpnia dr Studziński otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę od Ryszarda Stusa, dyrektora szpitala w Słupsku.

  W uzasadnieniu podano, że do rozwiązania umowy doszło wskutek konfliktowości doktora i braku umiejętności współpracy z personelem.

  - Nie zostawię tak tej sprawy - zapowiedział Studziński i skierował pozew do sądu. Wczoraj sędzia Anna Gorszwa wysłuchała dr. Adama Ciemińskiego, byłego ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego. Podtrzymał on, że dr Studziński nie wykonywał jego poleceń.

  Z kolei przedstawiciele słupskiej delegatury Okręgowej Izby Lekarskiej - Józef Dobrecki i Wojciech Homenda tłumaczyli, że chcieli zażegnać konflikty w szpitalu.

  Sąd wysłuchał także pierwszego świadka dr. Studzińskiego, położną Elżbietę Pągowską, która pracuje na oddziale ginekologiczno- -położniczym.

  Mówiła, że nie ma zastrzeżeń do pracy doktora Studzińskiego i że nie było konfliktu między nim a personelem. Sprawie przysłuchiwało się kilka pacjentek doktora Studzińskiego.

  Kolejne posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 14 listopada.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo