Gmina Ustka > Ziemniaczane święto

  Gmina Ustka > Ziemniaczane święto

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pyra, ziemniak, bulwa, grule - ile regionów, tyle nazw. W gminie Ustka w niedzielę 7 października dla uczczenia tej ważnej rośliny odbędzie się III Gminne Święto Pieczonego Ziemniaka.

  Od godz. 16 przy świetlicy wiejskiej w Objeździe czeka na mnóstwo atrakcji, wśród których dominować będą potrawy z ziemniaków. Dzieci z Objazdy zaprezentują program artystyczny.

  Całe rodziny będą mogły wziąć udział w licznych konkursach. Młodsi znajdą zajęcie w kąciku plastycznym. Koła gospodyń wiejskich rozstawią swoje kramiki, w których na pewno nie zabraknie potraw z ziemniaków.

  Wszystkim zagra zespół Tico Tico. Joannici zaprezentują, jak udzielać pomocy poszkodowanym. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie rozstrzygnięcie konkursu na oryginalną potrawę ziemniaczaną.

  Konkurs atrakcyjny, bo połączony z degustacją. Imprezę zakończy biesiada przy ognisku, połączona z pieczeniem kiełbasek i ziemniaków.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo