Pomorskie > Zatrzymanie trzech handlarzy heroiną i dwóch...

  Pomorskie > Zatrzymanie trzech handlarzy heroiną i dwóch “rewolwerowców"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Pomorskie > Zatrzymanie trzech handlarzy heroiną i dwóch “rewolwerowców"
  Zatrzymanie trzyosobowej grupy handlarzy heroiną, 18-latka z marihuaną oraz 2 młodych mężczyzn, którzy nielegalnie posiadali broń - to efekt wspólnej akcji kryminalnych z komendy wojewódzkiej oraz z komend w Gdańsku i Gdyni. Działania te miały na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej.
  Pomorskie > Zatrzymanie trzech handlarzy heroiną i dwóch “rewolwerowców"
  Akcja rozegrała się na ulicach Gdańska i Gdyni, a także w mieszkaniu we Władysławowie.

  Wczoraj wieczorem na gdańskim Suchaninie, policjanci zatrzymali trzyosobową grupę handlującą heroiną w momencie przeprowadzania transakcji. Przy dilerach znaleziono kilka porcji heroiny oraz 4 tys. zł, pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży środków odurzających. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 45-letni Jerzy K., 41-letnia Irena G.
  oraz 47-letni Jan M. w ciągu ostatnich kilku miesięcy mogli rozprowadzić w Gdańsku nawet 2 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości 400 tys. zł. Osoby te były już wcześniej karane za handel narkotykami.

  Na innym gdańskim osiedlu, w jednym z garaży, policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie marihuany. Patryk D. siedział wraz z kolegą w bmw, gdy zauważył podchodzących policjantów. Natychmiast schował trzymane zawiniątko pod tylną kanapę. Okazało się, że był to woreczek foliowy z narkotykami.

  Policjanci z komisariatu w Gdyni Śródmieściu zatrzymali 20-letniego Dawida Ś., który posiadał przy sobie heroinę. Pięć porcji narkotyków zawiniętych w folię aluminiową odrzucił, gdy tylko zauważył zbliżający się patrol. Podczas przeszukania jego mieszkania we Władysławowie policjanci znaleźli rewolwer i 7 sztuk ostrej amunicji do niego.

  Drugiego mężczyznę, który nielegalnie posiadał broń, zatrzymano w Gdyni-Chyloni, kiedy wysiadał z taksówki. W jego siatce, w kartonie z butami, policjanci znaleźli zawinięty w ręcznik rewolwer magnum oraz 10 sztuk amunicji. W mieszkaniu 20-letniego Arkadiusza J. znaleziono ponadto niemieckie dokumenty kilku aut, a także różnego rodzaju części samochodowe. Policjanci wyjaśniają ich pochodzenie.

  Trzyosobowa grupa dilerów prawdopodobnie odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Patryk D. oraz Dawid Ś. - za posiadanie środków odurzających. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Dawid Ś. odpowie ponadto za nielegalne posiadanie broni - to przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat więzienia. 20-letni Arkadiusz J. również odpowie za to przestępstwo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo