Ustka > Nowi podoficerowie marynarki

  Ustka > Nowi podoficerowie marynarki

  Fot. CSMW

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Łzy wzruszenia po mianowaniu.

  Łzy wzruszenia po mianowaniu. ©Fot. CSMW

  Aż 48 marynarzy zostało dziś mianowanych na pierwszy stopień podoficerski w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce. Wśród nominowanych znalazło się także 6 kobiet.
  Łzy wzruszenia po mianowaniu.

  Łzy wzruszenia po mianowaniu. ©Fot. CSMW

  W trakcie ceremonii mianowania, trzech elewów , którzy osiągnęli najlepsze wyniki w szkoleniu, zostało wyróżnionych listami gratulacyjnymi i nagrodami rzeczowymi przez Szefa Szkolenia Morskiego i burmistrza Ustki.

  Prymusem został mat Mateusz Niezielski, drugą i trzecią lokatę zajęły panie: mat Magdalena Cieślewicz oraz mat Agata Kondratiuk. Wszyscy elewi otrzymali akty nominacyjne na pierwszy stopień podoficerski mata.

  Po trzynastu miesiącach pobytu w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej, nowo mianowani podoficerowie zawodowi uzyskali kwalifikacje w ośmiu specjalnościach wojskowych m.in.: eksploatacja systemów łączności, obsługa zestawów artyleryjskich, nurek ratownictwa morskiego, eksploatacja i naprawa urządzeń hydroakustycznych oraz silników spalinowych.

  Po powrocie z miesięcznego urlopu wypoczynkowego, obejmą stanowiska służbowe w pływających i brzegowych jednostkach Marynarki Wojennej w Ustce, Gdyni, Siemirowicach, Darłowie, Świnoujściu, Wejherowie i Dziwnowie.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo