Region > Nauczyciele będą strajkować

  Region > Nauczyciele będą strajkować

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zapadła decyzja o rozpoczęciu akcji protestacyjnej nauczycieli i pracowników szkolnej administracji.

  Ile zarabiają?

  Ile zarabiają?


  Teraz kwota bazowa (na jej podstawie obliczane są wszystkie wynagrodzenia nauczycieli) wynosi 1885 zł, projekt przyszłorocznego budżetu zakłada, że zostanie ona pomniejszona do 1837 zł.  W poniedziałek w szkołach zawisną flagi i plakaty, a 25 października odbędą się pikiety przed gmachami urzędów wojewódzkich.

  - Przyczyną jest projekt przyszłorocznego budżetu, w którym obniżono kwotę bazową dla nauczycieli o 48 zł w stosunku do tegorocznej. To przykre, że rząd tak nas traktuje - mówi Gabriela Bereżecka, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Słupsku.

  Związkowcy zapowiadają, że jeśli pikiety pod urzędami wojewódzkimi nie przyniosą efektu, to pojadą protestować do Warszawy. - Nauczyciele są zdeterminowani. Padają różne propozycje, na przykład strajk w czasie matur - zapowiada Sławomir Broniarz, prezes ZNP w Warszawie.

  (mag)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo