Słupsk > Kultura po chrześcijańsku

  Słupsk > Kultura po chrześcijańsku

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Od jutra przez najbliższe dziesięć dni w Słupsku trwać będą Dni Kultury Chrześcijańskiej.

  Chrześcijanie będą się modlić, ale również bawić. - To będzie wielkie spotkanie ekumeniczne - zapowiada Stanisław Frankiewicz, organizator DKC. - Przez ten czas przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich będą jednością.

  DKC rozpoczną się jutro o godz. 18 mszą świętą w kościele pw. św. Jana Kantego, której przewodniczyć będzie bp Edward Dajczak.

  Pojutrze o godz. 18 w parafii prawosławnej pw. św. apostołów Piotra i Pawła o teologii św. Grzegorza opowie ksiądz Mariusz Synak. O godz. 18.45 w kościele pw. św. M.M. Kolbe zaprezentują się uczniowie Gimnazjum nr 2.

  W piątek o godz. 18 w kościele pw. św. Ottona odbędzie się msza w intencji środowisk twórczych. Sobota będzie dniem muzycznym. O godz. 17 w parafii grekokatolickiej w koncercie muzyki cerkiewnej wystąpi Chór im. Zofii Kurowskiej.

  Wcześniej, o godz. 10, w Gimnazjum nr 2 dziewczęta walczyć będą w I Salezjańskim Turnieju Koszykówki. Natomiast w przyszły wtorek o godz. 17 w siedzibie Civitas Christiana zobaczyć będzie można wystawę pt. "Rozpoznawać - Wykrywać - Zapobiegać! Pod okiem bezpieki. SB 1956- 1989".

  O godz. 18.45 w kościele pw. św. M.M. Kolbe zaprezentują się uczniowie Zespołu Szkół Katolickich. W czwartek, 18 października, kolejny koncert. W parafii ewangelicko-augsburskiej na organach zagra Rafał Przybyło.

  Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończy dzień później o godz. 18 msza św. w kościele pw. NSPJ w rocznicę męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki.

  (dmk)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo