Zobacz
  co dzieje się w regionie!

  Informator kulturalny GP24.PL

  Rozwiń
  Gmina Ustka > Wielka lipa idzie na ścięcie

  Gmina Ustka > Wielka lipa idzie na ścięcie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wiekowa lipa rosnąca na posesji kościoła w Duninowie niedługo zostanie wycięta. Rada Gminy Ustka podjęła uchwałę o pozbawieniu drzewa statusu pomnika przyrody.

  Wielkie drzewo kilka lat temu zostało rozszczepione przez uderzenie pioruna. Części drzewa zostały podtrzymane podporami i umocowane linami, aby całość nie runęła.

  Jednak mieszkańcy pobliskiej posesji obawiali się, że drzewo może upaść podczas szkwałów i zagrozić ich życiu i zdrowiu.

  Istniała też obawa o całość kościoła w Duninowie, gdyby konar potężnego drzewa przewrócił się na stojącą w pobliżu lipy świątynię. Radni gmini podjęli więc stosowną uchwałę.

  Teraz będzie można wyciąć drzewo. Nie będzie ono wycięte tuż przy ziemi, ale zostanie pień. Będzie na tyle duży, że da zwiedzającym wyobrażenie, jakie wielkie drzewo rosło tu w przeszłości.

  (MAP)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo