GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Pomorskie > Szef jej ufał, więc oszukała go na 300 tys. zł

  Pomorskie > Szef jej ufał, więc oszukała go na 300 tys. zł

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wczoraj Sąd w Gdyni zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy 37-letniej Doroty T. mieszkanki Gdańska. Kobieta wykorzystując bezgraniczne zaufanie swojego szefa, oszukiwała i podrabiała podpisy w wyniku czego przywłaszczyła przeszło 300 tys. zł.

  Dorota T. od marca 2004 r. była zatrudniona do obsługi administracyjnej pewnej gdyńskiej spółki. Miała duże potrzeby materialne i zamiłowanie do podróży, ale nie miała wystarczająco dużo pieniędzy na spełnianie swoich marzeń.

  Postanowiła wykorzystać zaufanie, którym obdarzył ją szef i podsuwała mu do podpisu czeki, a także używając fałszywych dokumentów dokonywała operacji finansowych w wyniku których przelewała pieniądze firmowe na swoje konto.

  Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni przeszukując mieszkanie Doroty T. na jednej ze ścian zobaczyli dużą mapę świata i wbitych około 40 chorągiewek.
  Tak zaznaczała miejsca, które odwiedziła wraz ze swoim przyjacielem.

  Za pieniądze firmowe między innymi bawiła się na safari w Kenii i cieszyła oczy widokiem Japonii. Kobieta lubiła także najnowszy sprzęt elektroniczny, którego zakup pokrywała z pieniędzy firmowych.

  W jej mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli wysokiej klasy sprzęt AGD i RTV, w tym m.in.: laptopy, telewizor znanej marki oraz kilka aparatów fotograficznych, z czego jeden o wartości ok. 22 tys. zł.

  Policjanci znaleźli również podrobione na nazwisko Doroty T. odpisy dyplomów ukończenia studiów wyższych na jednej z trójmiejskich uczelni oraz rachunki na zakup sprzętu. W komputerze zatrzymanej ujawniono m.in. zeskanowane podpisy właścicieli firmy w której była zatrudniona, a także pliki ze skanami pieczątek i podpisów urzędników różnych instytucji państwowych.

  Za to przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo