Region > Kupił sobie beczkę whiskey

  Region > Kupił sobie beczkę whiskey

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ryszard Romaniuk z Darłówka od wczoraj jest jednym z trzech Polaków, którzy kupili oryginalną beczkę whiskey wyprodukowaną przez Brown-Forman Corporation.

  Co to jest whiskey?

  Co to jest whiskey?


  Ze szkockiego - whiskey to woda życia. I choć ten napój alkoholowy pochodzi najprawdopodobniej z Irlandii, to właśnie ze Szkocją jest najbardziej kojarzony. Produkuje się go też choćby w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Amerykańskie whiskey produkowane są z kukurydzy i żyta, pszenicy oraz jęczmiennego słodu i dojrzewają w beczkach przez co najmniej dwa lata. Popularne gatunki to: Jim Beam, Jack Daniel's i Maker's Mark.  To jedna z największych amerykańskich firm na światowym rynku win i wyrobów spirytusowych. Beczka kosztowała 33 tys. złotych.

  - Kupiłem, bo chciałem ją mieć - mówił nam wczoraj Ryszard Romaniuk tuż po odebraniu swojej własności. A stało się to w jego pubie "Plażowa 11" w Darłówku, do którego w ten wieczór zjechali przedstawiciele Brown-Forman Polska i władze Darłowa. Na beczkę, rozlaną jeszcze w Stanach Zjednoczonych w 234 butelki 0,7 litra, czekał pięć miesięcy. Przypłynęła statkiem wraz z butelkami opatrzonymi imieniem i nazwiskiem kupca i datą rozlania przypadającą na dzień 7 lipca 2007 roku.

  Wczorajszego wieczora whiskey została Ryszardowi Romaniukowi oficjalnie wręczona. Była to też okazja do otwarcia pierwszej butelki tego trunku. Wiadomo też, że whiskey, przywieziona prosto ze Stanów Zjednoczonych, będzie w ofercie menu pubu Ryszarda Romaniuka.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo