Tarcza antyrakietowa > Samorządowcy pojechali na zwiad

  Tarcza antyrakietowa > Samorządowcy pojechali na zwiad

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Maciej Kobyliński - prezydent Słupska, Mariusz Chmiel - wójt gm. Słupsk, Sławomir Ziemianowicz - starosta słupski, Mirosław Kamiński, prezes Pomorska Agencji Rozwoju Regionalnego oraz przedstawiciele słupskiego szkolnictwa wyższego wylecieli dziś do USA.
  Od 23 do 28 października odwiedzą amerykańskie miejscowości, w których znajdują się bazy antyrakietowe. Program pobytu przewiduje wizyty w Centrum Integracji i Operacji Obrony Przeciwrakietowej oraz Centrum Dowodzenia i Kontroli Obrony Przeciwrakietowej w Colorado Springs w stanie Kolorado, gdzie odbędzie się symulacja przeprowadzania operacji w przypadku rzeczywistego ataku.

  Z Colorado Springs nasi przedstawiciele udadzą się do Santa Barbary w stanie Kalifornia w celu odwiedzenia bazy obrony przeciwrakietowej oraz urządzeń testujących w Bazie Sił Powietrznych Vandenberg w mieście Lompoc.

  Tam będą mieli również okazję spotkać się z przedstawicielami miejscowych władz oraz tamtejszej Izby Handlowej.

  Wszystkie koszty przejazdu i pobytu Polaków pokrywają Amerykanie.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo