Borzyszkowy > Parafialna świetlica

  Borzyszkowy > Parafialna świetlica

  (zida)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Świetlica środowiskowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych działa już w Borzyszkowach gm. Lipnica. Placówkę utworzono w budynku parafialnej organistówki.

  - Może tu przyjść każdy - mówi ksiądz Jan Flisikowski, proboszcz parafii. - Znajdą tu pomoc bezrobotni, bo chcemy otworzyć Parafialny Klub Bezrobotnego. Zapraszamy rolników, którym pomożemy przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie.

  Mam nadzieję, że nauczyciele mieszkający w Borzyszkowach i Ostrowitem zaangażują się w pomoc dzieciom przy odrabianiu lekcji.

  Świetlica jest czynna od poniedziałku. - Na razie porządku pilnuję osobiście, ale mam nadzieję, że przy wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy uda się tu zatrudnić dwie osoby - mówi ks. Flisikowski.

  Jak podkreśla proboszcz, świetlica powstała dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (20 tysięcy złotych). Natomiast sześć komputerów to prezent od sieci Era.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo