Wtorek
  17.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  Wtorek
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Kościół > Dzień Wszystkich Świętych skłania do zerwania z...

  Kościół > Dzień Wszystkich Świętych skłania do zerwania z grzechem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny przybliżają nam myśl o śmierci i przez to skłaniają do zerwania z grzechem - zaznaczył prymas Polski kardynał Józef Glemp w orędziu telewizyjnym, wygłoszonym w przededniu przypadającego w czwartek dnia Wszystkich Świętych.

  Prymas powiedział, że w okresie przełomu października i listopada, "gdy stajemy w święta Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, (...) to obumieranie świata przyrody przybliża nam myśl o tym, że ludzie także odchodzą, gasną, przechodzą do innego świata".

  Jak przypomniał, to właśnie w te święta wspominamy osoby, które odeszły, "idziemy na groby, zapalamy znicze, składamy kwiaty. To jest wyraz taki ludzki". Dodał także, że osoby wierzące, poza wspominaniem zmarłych, powinny myśleć również o celu, którym "jest osiągnięcie tej obiecanej ziemi", czyli zbawienie.

  Prymas podkreślił, że drogą zapewniającą zbawienie jest wiara. - My chcemy tą właśnie droga iść, którą jest Jezus Chrystus. To jest ta droga najbezpieczniejsza, droga łaski przede wszystkim - mówił prymas. Dodał, że konieczne do prowadzenia takiego życia jest "zerwanie z grzechem, zerwanie z tym, co złe".

  Na zakończenie orędzia prymas życzył wszystkim, którzy będą uczestniczyli w świętach Wszystkich Świętych i Dniu Zadusznym, aby "nabrali tej chęci przejścia do tej ziemi obiecanej, do tego nieba, w którym czeka nas Jezus Chrystus".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo