Słupsk > Dworzec bez dachu

  Słupsk > Dworzec bez dachu

  (map)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Do połowy tygodnia muszą poczekać słupszczanie na dach pierwszego peronu dworca PKP. Do tego czasu na peronie nie będzie gdzie się schować przed deszczem.

  Dach wiaty peronowej został zdemontowany przed weekendem. - Nowe zadaszeni zacznie być montowane w środę lub najpóźniej w czwartek - zapewnia Czesław Rosa, zastępca dyrektora ds. technicznych w PLK Koszalin. - Będą to wielkie blachy, pokrywane trzema warstwami farby. Nie trzeba będzie malować ich przez najbliższe 30 lat.

  Montowanie dachu ma skończyć się na początku przyszłego tygodnia. Jego remont to kolejny etap rozpoczętego przed miesiącem remontu wiaty na pierwszym peronie. Dotychczasowy drewniany dach wiaty będzie zastąpiony blachą trapezową.

  Słupy podtrzymujące dach będą miały kolor niebieski. Dach od dołu będzie pomalowany na piaskowy kolor. Remont ma zakończyć się w piątek 16 listopada. Ostatni raz dach słupskich peronów wymieniany był w latach siedemdziesiątych. Koszt tegorocznego remontu to 140 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo