Transport > Z Chojnic do Słupska koleją

  Transport > Z Chojnic do Słupska koleją

  Michał Szymajda

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jest już niemal pewne, że w nowym grudniowym rozkładzie jazdy PKP pojawi się bezpośredni pociąg relacji Chojnice - Słupsk. Dzięki temu mieszkańcy południowych krańców województwa Pomorskiego zyskają szybkie i bezprzesiadkowe kolejowe połączenie z grodem nad Słupią.

  Projektowany pociąg to efekt złączenia dwóch pociągów relacji Chojnice - Szczecinek i Szczecinek - Słupsk. Obecnie, aby pasażerowie mogli pokonać tą relację konieczna jest kilkudziesięciominutowa przesiadka w Szczecinku. Wielu pasażerów skarży się na takie rozwiązanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowy osobowy pociąg pojedzie przez Człuchów, Czarne, Szczecinek, Biały Bór, Miastko i Kępice.

  W związku z wydłużeniem relacji pociągu, nieznacznie zmieni się rozkład jazdy. Pociąg przyjeżdżający do Słupska o 10:32 prawdopodobnie pojawi się tu kilkadziesiąt minut wcześniej. Niemal nie zmienią się natomiast godziny odjazdu tego pociągu w kierunku Szczecinka. Całość rozkładów jazdy projektowanych przez PKP Przewozy Regionalne poznamy za kilka dni i bezzwłocznie zaprezentujemy je czytelnikom.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo