Słupsk > Przeżywalnia otwarta

  Słupsk > Przeżywalnia otwarta

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Dziś w Słupsku otwarta zostanie tzw. ogrzewalnia dla bezdomnych. Czynna będzie tylko nocą. Miejsce, gdzie bezdomni mogą się schronić powstało przy ul. Przemysłowej, na tyłach tzw. "czeczenii" czyli bloku z najgorszymi w mieście mieszkaniami socjalnymi.

  - Ogrzewalnia jest przeznaczona dla bezdomnych, na co dzień chroniących się zimą w altankach działkowych, na dworcach czy wreszcie umierających w klatkach schodowych. Tu będą mogli nie tylko wyspać się w ciepłym ale też wykąpać i napić herbaty.

  - Będzie też opiekun od nas - mówi Mariusz Kajewski, prezes Towarzystwa im. św. Alberta w Słupsku. Ogrzewalnia czynna będzie od dzisiaj aż do wiosny, w godzinach od 20 do 7. Obowiązywać będzie w niej zakaz picia alkoholu, jednak warunkiem przyjęcia nie jest bezwzględna trzeźwość, jak to ma miejsce w schronisku św. Alberta.
  Gdzie dzwonić?

  Ogrzewalnia dla bezdomnych mieści się przy ul. Przemysłowej 33 (wejście od strony komina) Jeśli zobaczysz zmarzniętego bezdomnego, to możesz mu pomóc. Można dzownić na policję - 997 lub 112 bądź na do straży miejskiej 986. Funkcjonariusze mogą tam odwieźć bezdomnego, pod warunkiem, że ten się zgodzi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo