Szczecin > Zaatakowali 17-latka i pobili policjanta

  Szczecin > Zaatakowali 17-latka i pobili policjanta

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Policjanci będący po służbie zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy zaatakowali w autobusie 17-letniego chłopca.

  Około godz. 16:00 w autobusie linii 77 jadący z żoną funkcjonariusz zauważył, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn szarpie nastolatka. Byli bardzo agresywni. Policjant natychmiast ruszył na pomoc poszkodowanemu. Jeden ze sprawców uderzył go pięścią w twarz a drugi groził uderzeniem zbitą butelką po winie. Policjant uderzony został kilkakrotnie ręką w twarz.

  Kiedy się ocknął po krótkim zamroczeniu agresorzy opuszczali autobus.

  Funkcjonariusz natychmiast zadzwonił po kolegę, też policjanta i razem prywatnym samochodem udali się w pościg za sprawcami. Poinformowano o tym fakcie operatora 997.

  Policjanci ustalili, że mężczyźni ponownie wsiedli do autobusu. Pojechali więc samochodem wzdłuż trasy i jadąc ul. Kniewską zauważyli że na jednym z przystanków wysiada dwóch mężczyzn z autobusu. Zatrzymali sprawców używając środków przymusu bezpośredniego. W trakcie interwencji Patryk K. (lat 21) i Sebastian W. (lat 23) wielokrotnie znieważyli policjantów i grozili pozbawieniem życia.

  Zatrzymani byli nietrzeźwi i bardzo agresywni.

  Na miejsce przyjechała załoga, której przekazano zatrzymanych. Sprawców poddano badaniu na trzeźwość. Patryk K. miał 2,18 promila alkoholu we krwi natomiast jego kolega Sebastian W. 1, 33 promila. Zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień.

  Jeden z mężczyzn Sebastian W. był już wcześniej karany za rozbój i kradzieże jako nieletni. Jest dozorowany za udział w bójce już jako dorosły.

  Powołano biegłego z zakresu medycyny sądowej aby określił stopień uszkodzeń ciała poszkodowanego chłopca i policjanta. Wstępnie policjant ma uraz twarzo-czaszki a chłopiec ma uraz głowy i jest pod opieką lekarza.

  Dziś dwaj mężczyźni będą przesłuchani.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo