Ustka > Hejnał po raz pierwszy

  Ustka > Hejnał po raz pierwszy

  (map)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Muzycy ze słupskiej filharmonii po raz pierwszy zagrali dziś publicznie nowy ustecki hejnał. Utwór mogli wysłuchać wszyscy mieszkańcy Ustki, którzy pojawili się dziś na sesji Rady Miejskiej. Wkrótce hejnał będzie odtwarzany z ratuszowej wieży.

  Hejnał Ustki został wybrany pod koniec września spośród propozycji 13 kompozytorów m.in. ze Słupska, Ustki i Trójmiasta. Jury, pod przewodnictwem prof. Leszka Kułakowskiego z Akademii Pomorskiej wybrało utwór, który ich zdaniem majestatem przywołuje klimat średniowiecza i będzie najlepiej komponował się z architekturą ratusza w Ustce.

  Hejnał podoba się także radnym miejskim. Przekonują oni, że Ustce miejski hymn należał się od dawna i pieniądze wydane na jego skomponowanie nie zostały wyrzucone w błoto.

  Zwycięski utwór skomponował Jacek Stańczyk. Na co dzień nauczyciel informatyki w jednej ze słupskich szkół. Co ciekawe autor zwycięskiego utworu skomponował także hejnał dla Słupska.

  Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych. Melodia, jeszcze w tym roku, będzie odgrywana codziennie w południe z wieży ratusza, a także w czasie najważniejszych, miejskich uroczystości. Utwór odtwarzany będzie mechanicznie przez ratuszowy zegar. Mechanizm posiada bowiem możliwość wgrywania w jego pamięć krótkich utworów muzycznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo