Słupsk > Zapasiewicz czyta Tuwima

  Słupsk > Zapasiewicz czyta Tuwima

  (dmk)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Zbigniew Zapasiewicz, przyjedzie w niedzielę do Słupska. Wspólnie z Olgą Sawicką (prywatnie żoną Zapasiewicza) zmierzy się z dziełem Juliana Tuwima pt. "Kwiaty polskie".

  To poemat, który skrzy słowem, zmienia rytm, lecz nieustannie podporządkowany jest harmonii i pięknu języka polskiego. Dzieło to stanowi kulminację doświadczeń poetyckich Juliana Tuwima. Wiele z jego fragmentów przeniknęło do naszego języka.
  Obok artystów słowa wystąpi też znakomity pianista, saksofonista i kompozytor Włodzimierz Nahorny. Zadba on o oprawę muzyczną poematu.

  Ten słowno-muzyczny spektakl będzie można zobaczyć w niedzielę o godz. 18 w sali filharmonii. Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe) są do kupienia w kasie filharmonii, rezerwacja pod nr 059 842 38 39.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo