Z wokandy > Prokuratura wśród domowego ptactwa

  Z wokandy > Prokuratura wśród domowego ptactwa

  (ber)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Kaczor i kaczka francuska

  Kaczor i kaczka francuska

  O tym, jak łatwo skarb państwa narazić na wydatki, przekonała się niedawno sławieńska Prokuratura Rejonowa.
  Kaczor i kaczka francuska

  Kaczor i kaczka francuska

  Jeden z mieszkańców Sławna padł ofiarą złodzieja. Z jego obejścia zniknęło parę sztuk kur i kaczek, a także król podwórka kaczor francuski. Szkoda było niosek, ale... -

  Do kaczora byłem najbardziej przywiązany - nie ukrywał żalu pokrzywdzony.
  Policja uznała sprawę za priorytetową i szybko wytropiła złodzieja. - Niestety, kury i kaczki pływały już w rosole, ale kaczor, chociaż ledwie dyszał, jeszcze żył. - Siedział w wannie, gdy do domu sprawcy weszła policja - mówi Jarosław Płachta sławieński prokurator rejonowy.

  Na początku wszystko wydawało się proste, ale pokrzywdzony podawał wysoką cenę drobiu. Od wartości szkody zależało, czy sprawca ma być sądzony za przestępstwo, czy tylko za wykroczenie. Prokuratura oddała głos biegłemu. Ten wycenił drób bez odzyskanego kaczora na 240 złotych. Sprawcę obwiniono i skazano za wykroczenie.

  - Na koniec okazało się, że koszty całego postępowania wielokrotnie przewyższyły wartość drobiu - dodaje prokurator rejonowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo