Zobacz
  co dzieje się w regionie!

  Informator kulturalny GP24.PL

  Rozwiń
  Teatr > "Tęcza" pojechała na festiwal

  Teatr > "Tęcza" pojechała na festiwal

  (dmk)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupski teatr lalki "Tęcza" jako jedyny polski zespół zakwalifikował się do udziału w XII Międzynarodowym Festiwalu Lalek i Cieni, jaki odbywa się właśnie w tureckim mieście Bursa.

  Słupscy aktorzy zaprezentuje tam spektakl pt. "Metamorfozy" w reżyserii Krzysztofa Raua. - To przedstawienie zagramy tak kilka razy - mówi Bogusława Grzybowska z "Tęczy". - Spektakl wybraliśmy nieprzypadkowo. W przedstawieniu nie pada ani jedno słowo, przez co jest ono uniwersalne i zrozumiałe dla dzieci pod każdą szerokością geograficzną.

  W przedstawieniu aktorzy animują kawałki płótna, tworząc z nich ludzi, zwierzęta, rośliny, a nawet instrumenty muzyczne. "Metamorfozy" były już gorąco przyjmowane na krajowych i międzynarodowych festiwalach m.in. w Warszawie, Katowicach i Słupsku.

  Całkowity koszt wyjazdu, niespełna 20 tys. złotych, pokryło miasto oraz sponsorzy. Pobyt aktorów w Turcji sfinansują organizatorzy. "Tęcza" wróci do Słupska na początku przyszłego tygodnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo