Gmina Słupsk > Inwestycyjny budżet

  Gmina Słupsk > Inwestycyjny budżet

  (wł)

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Jest już projekt budżetu gminy Słupsk na przyszły rok. Według szacunków do kasy gminy ma wpłynąć 45 mln zł. Wydatki ustalono na poziomie 67 mln, z czego 39 mln (58 proc. wydatków) pochłoną inwestycje.

  - Przed nami ogromny wysiłek, bo budżet jest mocno inwestycyjny - zapewnia Mariusz Chmiel, wójt gminy. - Damy jednak radę. Nasze aktualne zadłużenie jest na minimalnym poziomie. Zakładając najgorszy scenariusz, będziemy musieli pożyczyć 20 milionów złotych. Jestem jednak przekonany, że na wiele inwestycji uda nam się pozyskać fundusze z zewnątrz.

  W przyszłym roku gmina najwięcej, aż 15 mln zł, wyda na rozpoczęcie budowy aquaparku w Redzikowie. Po 7 mln zł pochłoną budowy i remonty dróg oraz uzbrojenie i modernizacja infrastruktury wodociągowej i sanitarnej. Prawie 3 mln zł przeznaczone zostanie na projekt budowy centrum biomasy w Jezierzycach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo