Region > Starosta bytowski może zostać wojewodą pomorskim

  Region > Starosta bytowski może zostać wojewodą pomorskim

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Roman Zaborowski, starosta bytowski, może zostać wojewodą pomorskim.

  - Gdybym otrzymał taką propozycję, bym się zgodził. Wojewoda z zachodniej części województwa brałby pod uwagę potrzeby powiatu bytowskiego, człuchowskiego, czy słupskiego - oświadcza Zaborowski.

  Członkowie Platformy Obywatelskiej z Pomorza mówią, że nominacji nowego wojewody można spodziewać się za tydzień. Zaborowski zdradza, że otrzymał telefon w tej sprawie, ale nie chce powiedzieć od kogo, bo nie była to oficjalna propozycja.

  Inni wcześniej wymieniani kandydaci na wojewodę to: Brunon Synak - przewodniczący sejmiku, Wiesław Byczkowski - wiceszef sejmiku, Piotr Ołowski - były wojewoda.

  Zaborowski ubiegał się o mandat posła z listy PO. Zabrało około mu 400 głosów, aby zostać parlamentarzystą. Starosta jest szefem PO w powiecie bytowskim, członkiem władz wojewódzkich partii oraz krajowej komisji rewizyjnej PO.

  (ANG)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo